18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potwór jak z horroru

Bestia z głębin połknęła rekina w całości. Szokujące WIDEO

Wojciech Kozicki
11.07.2019  11:55
Rekin zjedzony w całości - zawsze znajdzie się większa ryba
Rekin zjedzony w całości - zawsze znajdzie się większa ryba Fot: Alessandro De Maddalena/Shutterstock

Wydaje wam się, że rekin to mordercza bestia z głębin, której nic nie zagraża? Nic bardziej mylnego. U wybrzeży Karoliny Południowej rekin został nagle połknięty w całości przez „potwora”.

Zespół amerykańskich badaczy z Narodowej Agencji Oceanów i Atmosfery, badający wrak statku z II wojny światowej w ramach ekspedycji Deep 2019, zarejestrował szokujące wideo. Obserwowali i nagrywali rekiny jedzące 2,5-metrowego martwego miecznika. Nagle to jeden z nich stał się pozycją w menu.

Na wideo widać, jak nagle pojawiła się potężna ryba z kolczastym grzebieniem i połknęła rekina w całości. Potworem okazał się wrakoń, znany także jako „wrakowa ryba”. Może osiągnąć wagę nawet 65 kilogramów i długość 2 metrów!

Wideo zostało opublikowane przez US National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA). Naukowcy twierdzą, że wrakoń nie był w stanie samodzielnie zjeść miecznika i dlatego zdecydował się na skonsumowanie rekina. Podejrzewają nawet, że to mogła być zasadzka.

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej