18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Buty Nike obrażają muzułmanów? Chcą wycofania ich ze sklepów

Redakcja
29.01.2019  14:23
Buty Nike Air Max 270 kontra muzułmanie. wybuchł religijny skandal . Czy słowo "Allah" po arabsku znalazło się na podeszwie butów? w sieci pojawiła się petycja
Buty Nike Air Max 270 kontra muzułmanie. wybuchł religijny skandal . Czy słowo "Allah" po arabsku znalazło się na podeszwie butów? w sieci pojawiła się petycja Fot: Facebook.com/Urban Sport

Buty Nike Air Max 270 i religijny skandal. Firma dostaje tysiące skarg na obuwie. Czy zdecyduje się je wycofać ze sklepów na całym świecie?

W internecie pojawiła się petycja, by buty Nike Air Max 270 zostały wycofane ze sprzedaży. Podpisało ją już ponad 7 tysięcy osób. Okazało się, że to obuwie może mieć podtekst religijny. Niektórzy uważają, że że odwrócony logotyp na podeszwie wygląda podobnie jak słowo „Allah” w języku arabskim. Tym samym byłoby zabłocone, zatarte i zadeptane.

ZOBACZ TEŻ: Skarpety z Hitlerem. "Czuwa nad porządkiem w szufladzie"

Nike wydało oficjalne oświadczenie. Zapewnia, że szanuje wszystkie religie, a logotyp reprezentuje jedynie znak towarowy i markę AIR MAX.

Jak podaje dailymail.co.uk, petycję opublikowała w sieci Saiqa Noreen. Jej zdaniem islam uczy współczucia i uprzejmości. To dlatego domaga się usunięcia „obrazoburczych butów” ze sklepów na całym świecie. Jej petycja może odnieść sukces. Podoba afera wybuchła w 1997 roku za sprawą butów Air Bakin' sneakers i buty zniknęły ze sklepów.

ZOBACZ TEŻ: Muzułmanie protestują przeciwko pomidorom. Są zbyt religijne

Przeczytaj więcej
Komentarze