18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie jest kolorowo

Chcesz odpocząć w Polsce? Zapłacisz krocie, drożyzna na wakacjach

27.07.2019  16:29
Chcesz odpocząć w Polsce? Zapłacisz krocie, drożyzna na wakacjach
Chcesz odpocząć w Polsce? Zapłacisz krocie, drożyzna na wakacjach Fot: Piotr Matusewicz/East News

Marzysz o wypoczynku nad polskim morzem albo w górskim schronisku? To mamy nadzieję, że Twój portfel pęka w szwach bo tanio nie będzie. 

Wakacje, ach wakacje! W ciągu roku wszyscy odliczają dni do tego wyjątkowego, letniego czasu. Jednakże kiedy on nadchodzi - okazuje się, że wcale nie jest tak kolorowo. Dlaczego? A no dlatego, że w Polsce za wypoczynek trzeba sporo zapłacić.

Wakacyjna drożyzna

Wybieracie się nad morze Bałtyckie i już czekacie na tę pyszną rybkę ze smażalni? Najczęściej danie wcale nie okazuje się być aż tak smaczne, jak to sobie wyobrażaliście, a dodatkowo... kosztuje krocie. Za kilogram dorsza zapłacić możemy nawet 90 zł.

Nie lepiej jest w górach, co więcej - dania w góralskich restauracjach potrafią być jeszcze droższe, Nie poratują nas także przekąski. Takie przyjemności jak gofry, pizza, kebaby i zapiekanki to również koszt od 13 zł w przypadku słodkiego deseru do 50 zł w przypadku reszty rzeczy.

Jak informuje portal gs24.pl - tygodniowy pobyt w średniej klasy hotelu w Międzyzdrojach to koszt nawet do 6 tys. zł od osoby. Tymczasem all inclusive w ofercie lat minute w Egipcie to "zaledwie" koszt maksymalnie do 4 tys. złotych. 

Dla przykładu koszt zakwaterowania w Karpaczu to często ok. 80 zł za noc od osoby. Turyści dla lokalnych mieszkańców są na wagę złota - szkoda, że przy pobieraniu zdecydowanie zbyt wysokich opłat nawet nie mrugną okiem.