18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rybka lubi pływać, a kasa wypływać

Chcesz zjeść rybkę nad morzem? Płać miliony

11.07.2019  15:28
Chcesz zjeść rybkę nad morzem? Płać miliony
Chcesz zjeść rybkę nad morzem? Płać miliony Fot: EAST NEWS

Pojechaliście albo wybieracie się nad polskie morze i macie ochotę na pyszną rybkę? Musicie najpierw za nią zapłacić krocie. 

Ile kosztuje rybka nad morzem? Przygotujcie się na szok - to nie jest kwota, którą od tak można wydawać na obiad. Rozbój w biały dzień - to chyba najlepiej opisuje tę cenę. 

Ile kosztuje rybka nad morzem? 

Jeśli pójdziecie do bałtyckiej smażalni, możecie zemdleć widząc rachunek. Internauci od jakiegoś czasu wstawiają do sieci zdjęcia paragonów, które wzbudzają grozę. Za dwie osoby posilające się rybką zapłacić można nawet... 170 zł. 

Wiadomo, że co jak co, ale przebywanie nad Bałtykiem nie jest tanie. Wygląda na to, że niedługo faktycznie o wiele bardziej będzie opłacało się wyjeżdżanie za granicę niż nad nasze rodzime morze. Nie tylko dlatego, że ogromny zbiornik wodny powoli umiera, ale również z uwagi na oszczędności. 

Skoro w Hiszpanii bywa taniej niż w Polsce - to wiedz, że coś się dzieje. Nad Bałtykiem drogie jest jedzenie, noclegi, rozrywki, a ryby... to już kosmos.

Drożyzna 

Posiłek składający się z niewielkiego dorsza, cienkich frytek i surówki kosztuje... 78 zł! I to jest jedna z mniejszych kwot, jakie przyjdzie nam w smażalni zapłacić. Wspomniane 170 zł to niestety przykra rzeczywistość. Tysiące wczasowiczów są oburzone - w końcu posiłek w smażalni to nie kolacja w ekskluzywnej restauracji, a koszt podobny. 

Kosmiczne ceny! Zamawiając małą porcję świeżego turbota (smakiem przypominał mrożonego) otrzymałam ZLEPEK 5 kawałków otoczonych w kilogramowej panierce mącznej - pisze jeden z oburzonych internatów.

Restauratorzy często czerpią korzyści z nieuwagi swoich klientów. Na szyldach podają cenę za 100 g ryby, która wydaje się być przystępna, a nikt nie myśli o tym, że za to co ma na talerzu z uwagi na wagę porcji... zapłaci np. 3 razy tyle, ile się spodziewał.  

Ludzie mieszkający na Pomorzu radzą przyjezdnym by szukali restauracji znajdujących się z daleka od głównego deptaku - tam jest większa szansa, że uda się znaleźć posiłek w przystępnej cenie.  

Zobacz także