18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zje nawet własne dzieci

Bocian morderca atakuje. Połknął całego zająca!

Wojciech Kozicki
11.07.2019  15:54
Dieta bociana - ten brutalny morderca zje nawet własne młode
Dieta bociana - ten brutalny morderca zje nawet własne młode Fot: Świat Rolnika

Bociany w bajkach są sympatyczne i zjadają żaby. Rzeczywistość jest jednak dużo bardziej brutalna, a bociany to bezwzględni mięsożercy. Portal Świat Rolnika ujawnił mordercze zapędy bocianów.

Badacz życia polskich bocianów Jarosław Banach ostrzegł w mediach społecznościowych, że wyobrażenie wielu osób o tych ptakach legnie w gruzach. Do sieci trafiło bowiem szokujące zdjęcie bociana, który połyka w całości… zająca!

To naprawdę makabryczne zdjęcia. Ptak łapie małego zająca i połyka go w całości, a na dziobie zostaje mu krew ofiary. Uprzedzając wasze pytanie, nie pomylił zająca z żabą, bo to wcale nie jest taka miła ptaszyna.

Co je bocian?

Banach napisał również, że bocian zje wszystko co przełknie, nawet myszy, pisklęta i jaja innych ptaków. Ma również w menu małe zające. Żaby są ostatecznością, bo trzeba się namęczyć, by je złapać, a nie zaspokajają głodu.

To nie koniec brutalnej prawdy o bocianach. Potrafią nawet zjeść własne młode, gdy nie są w stanie wykarmić potomstwa. To dlatego jeden z portali udostępniających transmisję z bocianiego gniazda ostrzega, że przekaz może zawierać drastyczne treści.

Pokarm bociana stanowią wyłącznie zwierzęta, które należą do różnych grup systematycznych. Ofiarami są m.in. płazy, gryzonie, ssaki owadożerne (np. krety), duże owady (np. szarańczaki, chrząszcze), ryby, dżdżownice a czasami gady czy pisklęta lub jaja ptaków. Skład bocianiej diety zmienia się w zależności od rejonu, pory roku oraz od panujących warunków – opisuje portal bocian.org.pl.

Przeczytaj więcej
Komentarze