18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To ostrzeżenie?

Co oznacza, gdy śnią się zmarli? Ksiądz wyjaśnia znaczenie snów

Wojciech Kozicki
25.05.2023  14:57
Co oznacza, gdy śnią się zmarli? Ksiądz wyjaśnia znaczenie snów
Co oznacza, gdy śnią się zmarli? Ksiądz wyjaśnia znaczenie snów Fot: Value Stock Images/East News

Jak odczytywać sny? Ksiądz Piotr Jarosiewicz na TikToku wyjaśnia co znaczy, gdy śnią się zmarli. Co należy zrobić, gdy we śnie pojawiają się dusze bliskich? Jakie jest znaczenie snów i czy istnieje życie po śmierci? Okazuje się, że "sny mogą być ostrzeżeniem".

Jak odczytać znaczenie snów? Co oznacza sen o zmarłych osobach z rodziny? Sennik nie jest potrzebny, bo z pomocą spieszy popularny ksiądz na TikToku. Nagrał specjalne wideo, w którym wypowiedział się na temat sytuacji, gdy śnią nam się zmarli bliscy.

Śnią ci się zmarli bliscy? Ksiądz wyjaśnia znaczenie snów

Jedna z internautek ujawniła, że przyśniła jej się osoba z rodziny, która zmarła kilka godzin wcześniej. Zastanawiała się czy w ten sposób dusza manifestuje prośbę o modlitwę. Ksiądz wyjaśnił jej znaczenie takiego snu w religii katolickiej.

Bóg dopuszcza czasem dusze do tego, żeby one się ukazywały w różnorakiej postaci –

Wyjaśnił ksiądz ksiądz Jarosiewicz na TikToku.

Duchowny zacytował też fragment z Pisma Świętego ze Starego Testamentu (Księga Machabejska, rozdział 12, wers 44). Dodał, że modlitwa za zmarłych, komunia święta, eucharystia, może msze gregoriańskie, odpust cząstkowy, bądź zupełny mogą być pomocne zmarłych, by „stanąć przed Bogiem”.

Zalecił wspieranie dusz zmarłych nie tylko poprzez modlitwę. Wsparciem dla zmarłych będzie również czytanie zapisków św. Ojca Pio oraz zarekomendował książkę mistyczki Marii Simma pt. "Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi".

Gdyby bowiem nie był przekonany, że ci zabici zmartwychwstaną, to modlitwa za zmarłych byłaby czymś zbędnym i niedorzecznym, lecz jeśli uważał, że dla tych, którzy pobożnie zasnęli, jest przygotowana najwspanialsza nagroda – to myśl jest ta święta i zbawienna, aby modlić się za zmarłych, by od grzechu byli uwolnieni

- zacytował ksiądz.

Inne źródła podają jednak, że zmarli w snach niekoniecznie przychodzą po wsparcie modlitwą. Jak podaje TVN, takie sny mogą być interpretowane jako niebezpieczeństwo i ostrzeżenie przed nieszczerymi zamiarami osób z bliskiego otoczenia. Co więcej, „osoby zmarłe w snach mogą źle życzyć śniącemu”, a nawet celowo działać na jego niekorzyść.

Sennik wskazuje, że u takich osób w marzeniach sennych pojawiają się najczęściej osoby dawno zmarłe. Takie sny odzwierciedlać mają ich bezradność w stosunku do przeszłości i wskazywać na to, że trzeba w końcu się z nią pogodzić i patrzeć w przyszłość, by przestać się ograniczać. Sen o zmarłym może też wskazywać na to, aby nie rozgrzebywać dawnych spraw, gdyż może to być zbyt bolesne, a także nie przyniesie żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie – może doprowadzić do nieszczęścia

- podaje Dzień Dobry TVN.

Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także