18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepiej poczekać aż się ochłodzi

Czego nie jeść w upał? Uważajcie, żeby sobie nie zaszkodzić

26.06.2019  16:01
Czego nie jeść w upał? Uważajcie, żeby sobie nie zaszkodzić
Czego nie jeść w upał? Uważajcie, żeby sobie nie zaszkodzić Fot: Pexels/Ella Olsson

Upały opanowały całą Polskę. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czego NIE jeść, kiedy za oknami panuje taka aura? Spieszymy z odpowiedzią.

Za oknami panują piekielne temperatury. Czy ktokolwiek w takich okolicznościach myśli o jedzeniu? Pewnie niekoniecznie, a to niesłusznie. Warto zadbać o swoją dietę tak, żeby sobie nie zaszkodzić. Wylądować z bólem brzucha w toalecie, kiedy wszyscy wypoczywają na słońcu - to nic miłego.

Aby tego uniknąć, sprawdźcie, czego nie powinno się jeść, kiedy za oknami panuje upał. Niektóre rzeczy z pewnością Was zaskoczą.

Czego NIE jeść w upał?

Okazuje się, że najgorszym możliwym pomysłem, na jaki możemy teraz wpaść to jedzenie lodów. Wyobrażacie to sobie? Letni przysmak może nam zaszkodzić! Lody, chociaż dają chwilową ochłodę - nie schładzają organizmu realnie. Przeciwnie. Z czasem aby strawić tak zimny pokarm w tak gorących warunkach - nasze ciała nagrzewają się jeszcze bardziej.

Nietrafionym pomysłem jest również jedzenie czerwonego mięsa. Zatem popularne w ciepłe dni grille lepiej sobie odpuścić. Po pierwsze - dlatego, że mięso w takich warunkach pogodowych dużo łatwiej się psuje, a po drugie dlatego, że jest ciężkostrawne i niepotrzebnie nas dodatkowo obciąża. 

Z podobnej przyczyny dobrze sobie również odpuścić wszelkiego rodzaju fast foody. Jeżeli chcemy przeżyć energicznie i zdrowo takie temperatury, z jakimi mamy teraz do czynienia - lepiej postawić na warzywa i owoce, które poza tym, że nas nasycą to jeszcze nawodnią. 

Dbajcie o siebie!

Przeczytaj więcej
Komentarze