18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmiertelne pobicie w SKM. Sprawca tłumaczy się z ataku

Redakcja
22.11.2018  11:10
pobicie skm gdynia
pobicie skm gdynia Fot: Tomasz Bolt/Polska Press/East News

Nie żyje mężczyzna pobity w pociągu SKM w Gdyni. Są zarzuty i areszt dla sprawcy - donosi Trojmiasto.pl.

31-letni napastnik, który pobił współpasażera usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Pobicie w SKM w Gdyni

Do brutalnego ataku doszło  w poniedziałek 19 listopada w pociągu SKM na wysokości stacji Gdynia Główna. Mężczyzna podduszał pasażera i uderzał jego głową o podłogę. W momencie przybycia na miejsce policji, mężczyzna wciąż bił swoją ofiarę. 59-letni mieszkaniec Sopotu zmarł we wtorek w wyniku obrażeń.

Napastnik nie przyznał się do winy, ale też się jej nie wyparł. Jak tłumaczy, pobity przypominał mu osobę, która w przeszłości wyrządziła mu krzywdę i miał się z niego śmiać.

Oprawca najprawdopodobniej trafi teraz na obserwację psychiatryczną. Zgodnie z jego zeznaniami, nie leczył się wcześniej psychiatrycznie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gdyni

ZOBACZ TEŻ: 

Przeczytaj więcej
Komentarze