18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Godzina dla Ziemi już dziś

Na całym świecie zgasną światła

30.03.2019  17:49
Na godzinę światła w wielu polskich miastach zgasną
Na godzinę światła w wielu polskich miastach zgasną Fot: Flickr

Po raz kolejny najważniejsze budynki na całym świecie spowije ciemność. Wszystko w ramach akcji Godzina dla Ziemi, która rozpocznie się dziś.

Koloseum, Wieża Eiffel’a, opera w Sydney, Sukiennice czy Pałac Kultury i Nauki. To niektóre z budynków, na których wyłączone zostaną światła. Przez jedną godzinę budynki nie będą podświetlone. To w ramach corocznej akcji „Godzina dla Ziemi” organizowanej przez WWF.

Godzina dla Ziemi

Akcja odbywa się rokrocznie od 2007 roku. W każdą ostatnią niedzielę marca, o godzinie 20.30 na całym świecie mieszkańcy naszego globu na 60 minut wyłączają światła w domach i na budynkach. Ma to symbolizować troskę o przyszłość środowiska naturalnego. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „nie niszczmy naszego domu”.

Ciemno będzie w całej Polsce

Akcja organizowana przez WWF obejmuje cały świat. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 188 krajów na 7 kontynentach. W samej Polsce symboliczne „zgaszenie świateł” na godzinę odbędzie się w kilkudziesięciu miastach. Wyłączone zostaną m.in. iluminacja krakowskich Sukiennic, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, katowicki Spodek, Kancelaria Sejmu, Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu czy Muzeum Narodowe w Warszawie.

Pomagamy Ziemi

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, a także zwrócenie uwagi na racjonalne wykorzystanie zasobów takich jak woda czy energia elektryczna. Przy okazji zwraca także uwagę na problem związany z tym, jak działania człowieka przyczyniają się do zmiany klimatu na Ziemi.

Przeczytaj więcej
Komentarze