18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Grał w grę. Zarobił 10 milionów dolarów

Redakcja
03.01.2019  12:30
Tyler Blevins, czyli Ninja, prowadzi transmisje live z Fortine (Youtube.com, Twitch) - to konkretnie pieniądze i zarobki (sponsorzy, reklamy, subskrypcje).
Tyler Blevins, czyli Ninja, prowadzi transmisje live z Fortine (Youtube.com, Twitch) - to konkretnie pieniądze i zarobki (sponsorzy, reklamy, subskrypcje). Fot: Youtube.com/DropNade

Transmisje z gier na żywo to konkretne pieniądze. Popularny streamer Ninja, a tak naprawdę Tyler Blevins, grając w Fortnite, w rok osiągnął gigantyczne zarobki. Na jego konto trafiło 10 milionów dolarów.

Polscy gracze tacy jak Remigiusz „Rock” Maciaszek, Rojo, czy Izak, chociaż robią popularne transmisje z gier, to mogą pomarzyć o takich pieniądzach za granie w "Fortnite" ten Amerykanin z Detroit. 27-latek ma na YouTube 20 milionów subskrybentów. Na Twitchu (jego kanał był najpopularniejszy w 2018 roku) obserwuje go 12,5 miliona osób.

ZOBACZ TEŻ: Prowadził streaming z "Fortnite" i pobił ciężarną żonę [WIDEO]

Jak podaje cnet.com, jego filmy oglądano przez 226,85 milionów godzin. Przekłada się to na wielkie pieniądze. Zgarnia nawet pół miliona dolarów miesięcznie. Twitch daje mu płatne subskrypcje, dostaje także pieniądze z reklam na YouTube. Oferty sponsorskie to kolejne źródło dochodów. Współpracują z nim takie marki jak np. Samsung i Red Bull. O jego osiągnięciach finansowych pisze m.in. „Forbes”.

Nie ma jednak nic za darmo. Swoją działalność w internecie porównał do prowadzenia kawiarni. Jeśli klient zastanie ją pustą lub zamkniętą, pójdzie do kogoś innego. Dlatego Ninja pracuje 12 godzin dziennie. W 2018 roku grał w "Fortnite" 4 tys. godzin, bijąc np. rekord zwycięstw.

ZOBACZ TEŻ: Zawodnik MMA i ostry stream z dzieckiem. Nie wyłączył kamery [WIDEO]

Tak Ninja gra w "Fortnite":

Dał streamerowi 30 00 dolarów za granie: