18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Proste porady

Jak przetrwać upały? Podpowiadamy, co robić, żeby się nie ugotować

29.06.2019  14:12
Jak przetrwać upały? Podpowiadamy, co robić, żeby się nie ugotować
Jak przetrwać upały? Podpowiadamy, co robić, żeby się nie ugotować Fot: Health.mil

Pogoda w tym roku nie jest dla nas łaskawa. Osoby, które nie lubią upałów zdecydowanie mają ochotę zamieszkać w lodówce. Istnieją jednak inne sposoby na ich przetrwanie - niekoniecznie musicie spać w zamrażalce. 

Fala upałów zgotowała nam ostatnio piekło na Ziemi. Co zrobić, żeby się nie ugotować, kiedy po raz kolejny Polska będzie przypominać rozgrzaną patelnie? Mamy kilka sposobów.

Proste sposoby na upał

Przede wszystkim należy pamiętać o schładzaniu swojego ciała. Nic nie jest tak bardzo zabójcze, jak przegrzanie organizmu, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, żeby do niego nie dopuścić. Jeśli macie taką możliwość - bierzcie chłodną kąpiel lub prysznic, kiedy tylko macie na to ochotę.

Warto również pamiętać o schładzaniu pomieszczeń, w których przebywacie. Jeśli są one wyposażone w klimatyzację - sprawa jest prosta. Jeśli nie - należy dbać o to, by były często wietrzone. W czasie, gdy za oknami praży słońce, warto je zasłonić żaluzjami albo zasłonami. Spanie przy otwartym oknie, kiedy już temperatura na zewnątrz spadnie - również jest dobrym pomysłem. 

Należy również zadbać o odpowiednią dietę. Jest kilka rzeczy, których w upały nie powinno się jeść.  Natomiast warto postawić na produkty lekkostrawne, a także na warzywa i owoce, które mają w sobie dużo wody - np. arbuzy, melony czy ogórki. Jeśli owoce przed spożyciem nieco schłodzimy - doznamy przyjemnego orzeźwienia. 

Pamiętajmy również o noszeniu przewiewnej, luźnej odzieży. Przede wszystkim zaś - pijmy wodę, pijmy wodę i jeszcze raz pijmy wodę. Podczas upałów potrzeby naszego organizmu dotyczące właściwego nawodnienia szybują w górę - najgorsze, do czego możemy dopuścić to odwodnienie. Postawmy na zasadę, że wody nigdy dość i tego się trzymajmy! 

Poza tym miejmy nadzieję, że te niebotycznie wysokie temperatury w końcu nam odpuszczą i nie dojdzie do pogodowej apokalipsy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze