18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ludzie w strachu, rząd milczy

Co to jest? Morze wyrzuciło dziwny obiekt [WIDEO]

Wojciech Kozicki
24.02.2023  09:36
Dziwny obiekt na plaży. Czy to UFO lub technologia z kosmosu?
Dziwny obiekt na plaży. Czy to UFO lub technologia z kosmosu? Fot: Twitter/NHK WORLD News - screen

Japonia i dziwny obiekt na plaży. Morze wyrzuciło na brzeg niezidentyfikowaną kulę. Jajo Godzilii? Jądro Transformers? Potwór morski? Wodna mina? UFO i kosmiczna technologia? Mnożą się teorie spiskowe, a znany oceanolog uważa, że rozwiązał zagadkę.

Tajemnicza kula na plaży w Japonii. Cały świat zastanawia się co morze wyrzuciło na brzeg w okolicach Hamamatsu, nadmorskiego miasta położonego około 250 kilometrów od Tokio. Nawet rząd Japonii rozkłada ręce, a niezidentyfikowany obiekt został zbadany przez saperów. W skafandrach ochronnych badali dziwną kulę, by ustalić czy stanowi zagrożenie. Plaża została zamknięta, utworzono 200-metrową strefę bezpieczeństwa.

Kosmiczna kula? Niezidentyfikowany obiekt w Japonii

Tajemnicza kula na plaży w Japonii ma 1,5 metra średnicy. Pokrywa ją rdza i prawdopodobnie jej powierzchnia jest wykonana z metalu. Sky News podaje, powołując się na źródła w japońskich służbach, że kula jest w środku pusta. Potwierdziły to urządzenie rentgenowskie.

Oceanolog obala teorie spiskowe w Japonii. Godzilla nie istnieje

Japońskie siły zbrojne i funkcjonariusze straży przybrzeżnej są bezradne.Nie potrafią określić czym jest, ale na razie uznały, że „jajo Godzilli” nie jest groźne. Obiekt usunięto z plaży, ale rząd nadal nie powiadomił co wyrzuciło morze na plażę. I właśnie to milczenia bardzo podsyca niepokój w japońskim społeczeństwie.

Zdaniem oceanografa prof. Marka Inall'a to urządzenie służące do utrzymywania na powierzchni obiektów pływających, o czym mogą świadczyć charakterystyczne uchwyty. Takie boje mogą unosić się na wodzie przez kilkadziesiąt lat. Podkreśla, że takie kule są powszechnie używane, wiec nie rozumie dlaczego, japoński rząd o tym nie mówi i podsyca niepokój.

Teorie spiskowe mnożą się  jak kłamstwa polskiego rządu. Niektórzy twierdzą, że to jajo wielkiego gada. Inni, że obiekt pochodzi z kosmosu. Nie brakuje opinii, że to nowy balon szpiegowski czy mina z czasów II wojny światowej.

Czym waszym zdaniem jest ta tajemnicza kula?

logo Tu się dzieje