18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Japońskie danie "tańczący kalmar". Jedzenie chodzi po talerzu [WIDEO]

Redakcja
12.12.2018  15:12
Sushi i owoce morza to nic w porównaniu z tym! Japońska kuchnia szokuje. Sos sojowy ożywia macki kalmara. Zdradzono przepis na taki efekt
Sushi i owoce morza to nic w porównaniu z tym! Japońska kuchnia szokuje. Sos sojowy ożywia macki kalmara. Zdradzono przepis na taki efekt Fot: Youtube.com

Surowa ryba, czyli sushi, nie budzi wielkich emocji. Ale czy zjedlibyście ruszające się na talerzu zwierzę? Azjatycka kuchnia znów szokuje. Restauracja Ikkatei Tabiji serwuje „żywe” owoce morza.

W sieci pojawiło się wideo, na którym widać japońskie danie o nazwie „tańczący kalmar”. Rusza mackami na talerzu jak żywy. Jak podaje huffingtonpost.com, tak naprawdę jest martwy, bo pozbawiono go głowy i mózgu.

Dlaczego martwe stworzenie „tańczy” na talerzu? Chlorek sodu, który zawiera sos sojowy, wpływa na komórki i powoduje skurcze. Tkanka reaguje na sygnały elektryczne, nawet jeśli istota nie ma mózgu. Aby zaszła taka reakcja, zwierzę musi być bardzo świeże.

W tym wypadku nie ma mowy o okrucieństwie. Jednak w niektórych japońskich restauracjach podaje się „Iki hokkigai”, czyli żywe owoce morza. Można też zjeść „ikezukuri”, czyli żywą rybę oraz żywą ośmiornicę (sannakji).

ZOBACZ TEŻ: Zjadł sushi, stracił rękę

„Tańczący kalmar” – dziwne jedzenie w Japonii:

Przeczytaj więcej
Komentarze