18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zemsta przyrody

Kłusownik polował na nosorożce. Stratował go słoń, lwy pożarły

07.04.2019  15:35
Kłusownik polował na nosorożca, zagryzły go lwy

W Parku Narodowym Krugera w RPA zginął mężczyzna podejrzany o kłusownictwo. Polował na nosorożce, gdy "dopadły" go inne zwierzęta.

Przyroda zemściła się na kłusowniku z RPA, który zginął tragicznie w Parku Narodowym Krugera. Mężczyzna wyszedł z kolegami polować na nosoorożce, ale z wyprawy nie wrócił.

Jak donieśli jego koledzy, w czasie polowania nagle pojawił się słoń. Zwierzę stratowało kłusownika i najprawdopodobniej zabiło na miejscu.

Kłusownik pożarty przez zwierzęta

Koledzy mężczyznę zostawili w parku, po czym o tragedii poinformowali rodzinę ofiary. Ta udała się do strażników - bliscy chcieli, by odnaleziono jego ciało.

To jednak nie było wcale proste. Poszukiwania trwały aż dwa dni. W końcu strażnicy znaleźli czaszkę i spodnie mężczyzny. Resztę, jak się okazuje, pożarły lwy.

Karma dopadła też kolegów stratowanego przez słonia mężczyzny. Trzej kłusownicy zostali aresztowani.

Zobacz także

Rogi nosorożca cenniejsze od złota

Dlaczego kłusownicy polują na nosorożce? Rogi tych zwierząt są niezwykle cenne, a sproszkowane uchodzą w Chinach za lekarstwo.

W ostatnim tygodniu w Hong Kongu śledczy przechwycili największy przemyt rogów od pięciu lat - podaje BBC. Nielegalnie przewożony towar wart był ponad dwa miliony dolarów, czyli dwa razy więcej, niż za podobna ilość złota!

Nosorożec
Lew
Lew
Zobacz także