18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zamiast nich pojawią się papierowe

Kolejne miasto zakazuje plastikowych toreb

24.04.2019  16:31
Nowy Jork jest kolejnym miastem, gdzie zakazano plastikowych torebek
Nowy Jork jest kolejnym miastem, gdzie zakazano plastikowych torebek Fot: media.defense.gov

W Nowym Jorku od 2020 roku nie uświadczymy plastikowych toreb. Zastąpią je papierowe torebki, które kosztować będą 5 centów.

Środowiskowa rewolucja trwa. Już kilka lat temu o plastiku zanieczyszczającym Ziemię zrobiło się głośno. Teraz jednak coraz więcej państw i miast decyduje się przeciwdziałać zalewowi plastiku.

Nowy Jork zakazuje plastikowych toreb

Dokładnie 22 kwietnia gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo, podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu pakowania zakupów do plastikowych toreb.Przepis ten ma zacząć obowiązywać od marca 2020 roku. Wtedy też nie dostaniemy tam toreb wykonanych z plastiku. W zamian pojawić się mają ekologiczne, papierowe torby, które będą kosztować 5 centów.

Co prawda od przepisu mają być pewne wyjątki. Te dotyczyć mają m.in. Restauracji, które wciąż będą mogły pakować jedzenie na wynos w plastik, oraz sklepów z wędlinami.

Toniemy w plastiku

Jak informuje magazyn „Forbes‟, władze Nowego Jorku zaznaczają, że ich decyzja związana jest z troską o środowisko. Według szacunków, w samym Nowym Jorku rocznie zużywano ponad 23 miliardy plastikowych reklamówek, z czego połowa trafiała na wysypiska śmieci.

Europa walczy z plastikiem

Nie tylko Stany Zjednoczone angażują się w dbanie o środowisko. Także w Unii Europejskiej dużo mówi się i tym problemie. Podejmowane są również próby jego rozwiązania. Niedawno, bo w październiku ubiegłego roku, Unia Europejska uchwaliła rezolucje, która zakazuje plastikowych przedmiotów jednorazowych. Chodzi tu przede wszystkim o jednorazowe sztućce, talerze, patyczki do uszu czy słomki. Przepis ma wejść w życie już w 2021 roku.

Przeczytaj więcej
Komentarze