18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Restauracja "Psi Steak House"

Konfiskują psy na mięso. Horror w Korei Północnej

Wojciech Kozicki
14.03.2023  12:03
Konfiskują psy w Korei Północnej na mięso. Kim Dzong Un zapowiada restauracje z psim mięsem
Konfiskują psy w Korei Północnej na mięso. Kim Dzong Un zapowiada restauracje z psim mięsem Fot: Shutterstock/Goga Shutter

Korea Północna i jedzenie psów. Kim Dzong Un chce rozwiązać kryzys głodu psim mięsem. W stolicy kraju Pjongjangu powstaje luksusowa restauracja Psi Steak House, a wojsko zabiera właścicielom psy na mięso.

Kryzys głodu w Korei Północnej. Pojawiają się kolejne doniesienia o ludziach umierających z braku pożywienia oraz o morderstwach za jedzenie. Tymczasem Kim Dzong Un uparcie promuje jedzenie psów, by rozwiązać problem. Jak podaje „The Mirror”, w stolicy kraju nad rzeką Taedong rozpoczęła się budowa wysokiej klasy restauracji specjalizująca się w psim mięsie. Zdjęcia Planet Labs pokazują, że plac budowy został odgrodzony już w połowie 2022 r. Restauracja ma nazywać się "Psi Steak House". Podobna restauracja powstała niedawno w mieście Chongjin.

Jedzenie psów w Korei Północnej. Kim walczy z głodem

Od przynajmniej dwóch lat w Korei Północnej trwa akcja odbierania psów właścicielom. Kim Dzong Un ogłosił, że posiadanie psa w domu to „oznaka zachodniej dekadencji”. Trwa przeszukiwanie gospodarstw domowych i konfiskata zwierząt. Są usypiane lub trafiają do państwowych ogrodów zoologicznych… a tak naprawdę do restauracji na mięso.

Reżim w Północnej Korei uważa, że zwykli i porządni ludzie powinni hodować świnie. Psy posiadają natomiast zamożni przedstawiciele elit oraz wysocy rangą urzędnicy.

Kim Dzong Un zapewnia rodaków, że psie mięso jest dobre dla zdrowia, odżywcze i odpowiednio wzbogaca dietę. Psy w Korei Północnej określane są jako „słodkie mięso”, a północnokoreański reżim promuje psinę jako „dziedzictwo kulturowe” i „danie narodowe”. Władze organizują nawet konkursy kulinarne na potrawy z psiego mięsa.

Praktyka jedzenia psiego mięsa w Korei wywodzi się głównie od uchodźców z Kitanu, którzy rozlali się do Korei podczas dynastii Goryeo. Psie mięso włączono do diety już około XII w. Uchodźcy utworzyli pierwszą klasę rzeźników, uważanych za najniższą klasę w społeczeństwie – pisze Interia.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także