18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NASA ostrzega

Jutro koniec świata? Nadciąga asteroida Dracula

Wojciech Kozicki
26.06.2019  16:07
Asteroida minie Ziemię 27 czerwca - czy naukowcy coś ukrywają?
Asteroida minie Ziemię 27 czerwca - czy naukowcy coś ukrywają? Fot: Youtube

Czyżby zapowiadał się kolejny koniec świata? NASA ostrzega, że do Ziemi zbliża się asteroida 2008 KV. Obiekt ma przydomek Dracula.

Amerykańska Agencja Kosmiczna poinformowała, że asteroida Dracula znajdzie się blisko Ziemi. Już 27 czerwca minie ją w odległości 6,7 mln kilometrów. Zagrożenie wydaje się niewielkie, ale nie wszyscy ufają zapewnieniom naukowców i specjalistów. Co ciekawe, NASA uspokaja i jednocześnie określa obiekt jako „potencjalnie niebezpieczny” (obiekt NEO).

Dracula, odkryta kilka lat temu przez australijskich naukowców, leci z prędkością 40 tys. kilometrów na godzinę. Jak pisze gizbot.co, szansa na to, że 76-metrowy obiekt uderzy w Ziemię jest bardzo niewielka. Ciekawostką jest, że Dracula porusza się ruchem wstecznym.

Przypominamy, że niedawno Ziemię minęła asteroida 2017 001. Miała 177 metrów długości i przeleciała jedynie 125720 kilometrów od planety. W mediach nie pojawiły się żadne ostrzeżenia, żadna strefa nie została ewakuowana. Ludzkość była zupełnie nieświadoma zagrożenia. Stało się tak z prostej przyczyny. Jak podaje serwis Earthsky.org, kosmicznego potwora zauważono 3 dni po minięciu Ziemi.

Czytaj także