18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To już koniec przestawiania zegarków? Posłowie zdecydowali. Ale jest haczyk

Redakcja
05.03.2019  11:13
zmiana czasu
zmiana czasu Fot: Shutterstock

Europosłowie zdecydowali - koniec ze zmianą czasu z zimowego na letni i na odwrót. Nie znaczy to jednak, że w najbliższym czasie nie będziemy musieli przestawiać zegarków. Zmiany odroczone są w czasie.

Przestawianie zegarków z czasu zimowego na letni i letniego na zimowy jest dość uciążliwe i właściwie bez sensu. Tak przynajmniej stwierdzili eksperci, a popiera ich ogromna grupa zwykłych ludzi.

Zegarki dwa razy do roku przestawiamy od 100 lat, ale niedługo się to zmieni. Europosłowie zdecydowali - koniec ze zmianą czasu!

 

UE zdecydowała. Nie przestawiamy zegarków

Komisja Transportu Parlamentu Europejskiego zebrała się i debatowała na ten temat w poniedziałek. W końcu zapadła długo oczekiwana decyzja - Europa kończy z przestawianiem zegarków.

Ostatni raz zmiana czasu z zimowego na letni nie nastąpi jednak już w tym roku. Jeszcze kilka razy zmuszeni będziemy do przestawiania wskazówek i nieprzyjemnych konsekwencji zmiany czasu.

Kraje członkowskie Unii Europejskiej po raz ostatni przestawią zegarki w 2021 roku. Ale uwaga! Każdy z krajów sam zdecyduje, czy woli czas letni, czy zimowy. Jeśli letni - ostatnia zmiana czasu czeka nas w niedzielę 28 marca 2021 roku. Jeśli wolimy czas zimowy - 27 października 2021 roku.

Ostateczna decyzja w sprawie zniesienia zmiany czasu zostanie podjęta w najbliższych miesiącach.