18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ksiądz chce, by wierni dawali więcej po kolędzie. Podano stawki

Redakcja
31.12.2018  10:07
Ile dać księdzu w kopercie po kolędzie? Parafia Niewodnicy Kościelnej na Podlasiu ma  konkretne stawki. Wcześniej w sieci pokazano zasady, jak przyjąć księdza
Ile dać księdzu w kopercie po kolędzie? Parafia Niewodnicy Kościelnej na Podlasiu ma konkretne stawki. Wcześniej w sieci pokazano zasady, jak przyjąć księdza Fot: East News/PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wizyta księdza po kolędzie to dla niektórych wydatek i pieniądze w kopercie. Ile dać? Są księża, którzy zamiast symbolicznego „Bóg zapłać” oczekują na konkretne stawki.

Ile dać księdzu? Parafia Niewodnicy Kościelnej na Podlasiu zasugerowała parafianom, by zapłacić więcej niż zawsze. Jak podaje wprost.pl, na stronie internetowej parafii pojawiło się kontrowersyjne ogłoszenie.

ZOBACZ TEŻ: Parafia pokazała poradnik. Zasady, jak przyjąć księdza po kolędzie

Tradycyjnie, prosimy wiernych przy kolędzie o złożenie ofiary na potrzeby parafii. Jak w latach ubiegłych ksiądz proboszcz nie wyznacza wysokości składki, liczy na zrozumienie konieczności wydatków, a także o gospodarnym ich spożytkowaniem. W roku 2019 chcemy wykonać większy parking dla wiernych przyjeżdżających do kościoła. Chcemy wykonać to w ciągu jednego roku. To drogi i ambitny plan. Ks. proboszcz pokornie prosi o zwiększenie ofiary, o 50 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. A rodziny, które czują się zamożne o 100 zł – pojawiło się ogłoszenie w internecie. (fakt.pl)

Okazuje się, że to nie jedyna prośba do parafian. Wyznaczone osoby mogą także przyjechać po księży na kolędę. Oby nie skończyło się jak w Pszczynie, gdy ksiądz prowadził procesję w luksusowym samochodzie, a wierni szli za nim pieszo. Ksiądz na Malcie poszedł jednak dalej, bo jego porsche ciągnął zaprzęg z dzieci.

Okazuje się, że wierni nie zawsze wiedzą, na co idą pieniądze ofiarowane duchownym. Pewien polski ksiądz zbierał na remont kościoła. Tymczasem w jego garażu pojawił się bardzo drogi samochód. Miał zaskakujące wytłumaczenie.

Czy księża powinni brać pieniądze po kolędzie? Jak wynika z sondażu SW Research, który przeprowadziła „Rzeczpospolita”, aż 64 procent Polaków uważa, że czas skończyć z datkami podczas takich wizyt. 17 procent ankietowanych uważa, że ksiądz po kolędzie powinien dostać pieniądze.

ZOBACZ TEŻ: Ile Kościół kosztuje Polaków? Szokujące dane

Kabaret Moralnego Niepokoju - "Wizyta księdza"

Ksiądz szczerze o kopertach:

Przeczytaj więcej
Komentarze