18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ksiądz prowadzi alkoholowe rekolekcje. "Docieram do wielu mężczyzn"

Redakcja
08.01.2019  14:55
Proboszcz proponuje nietypowe połączenie - degustacja whisky i rekolekcje. Alkohol ma pomóc w refleksjach nad wiarą i Bogiem.
Proboszcz proponuje nietypowe połączenie - degustacja whisky i rekolekcje. Alkohol ma pomóc w refleksjach nad wiarą i Bogiem. Fot: MONKPRESS/East News

Alkohol to nie grzech. Religia i modlitwa mogą być połączone ze spożyciem napojów wyskokowych. Pokazał to pewien proboszcz z Dolnej Frankonii w Bawarii.

Proboszcz Thomas Eschenbacher zaprasza na rekolekcje. Będą połączone z degustacją whisky. Jego zdaniem to skuteczna metoda ewangelizacji.  Wcześniej nikt nie interesował się organizowanymi przez niego spotkaniami w celu odnowy duchownej. Teraz ma komplet chętnych.

Kolejne rekolekcje/degustacja odbędą się 11 stycznia w Hammelburgu. Jak podaje dw.com, będzie można się pomodlić i skosztować 5 gatunków whisky. Duchowny zastanawia się jednak, czy ewangelizacja przez alkohol rzeczywiście przyniesie większy efekt, niż wysoka frekwencja i zainteresowanie mediów.

Wieczorami biblijnymi nikt nie był zainteresowany, ale przy pomocy whisky docieram do wielu mężczyzn – powiedział Eschenbacher. (dw.com)

53-letni ksiądz nie ukrywa, że spodziewa się zainteresowania głównie ze strony mężczyzn i jest koneserem whisky. Znany jest z niekonwencjonalnych form ewangelizacji. Wygłaszał rymowane kazania i zorganizował piłkarską pielgrzymkę w intencji awansu klubu 1. FC Nuernberg w tabeli Bundesligi.

ZOBACZ TEŻ: Biskup chce od Polaków "100 dni bez alkoholu"

Jak pić whisky?