18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

karma

Kurczęta zadziobały lisa. Oprawca stał się ofiarą

14.03.2019  13:50
Kury wspólnymi siłami odparły atak lisa
Kury wspólnymi siłami odparły atak lisa Fot: Nazir Azhari/shutterstock

W jednej z francuskich szkół rolniczych doszło do niesamowitego zdarzenia. Kurczęta miały wspólnie przeciwstawić się napastnikowi i zadziobać lisa, który wkradł się nocą do kurnika.

Ciało lisa znaleźli uczniowie szkoły rolniczej w Le Gros Chene we francuskiej Bretanii. Gdy rano przyszli do klatki z kurczętami, w rogu znaleźli martwego lisa. Zdaniem pracowników szkoły wśród kur zadziałał instynkt stadny. Wspólnie przeciwstawiły się one nieproszonemu intruzowi i odparły atak.

Lis nie mógł uciec i został zadziobany

Jak podaje „The Guardian”, pracownicy fermy drobiu działającej przy szkole uważają, że najpierw lis dostał się do kurnika, bo drzwi do niego są automatycznie sterowane światłem. Dlatego też, gdy te się zamknęły, nie mógł się wydostać co uniemożliwiło mu ucieczkę.

Kurczęta zadziobały lisa

To wyjątkowy przypadek współdziałania i solidarności wśród kur z bretańskiego gospodarstwa. Poprzednim razem lis pojawił się w kurniku ponad rok temu. Wtedy jednak to ptaki padły ofiarą.

Przeczytaj więcej
Komentarze