18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

no to siup

Kwaśniewski o alkoholu w Sylwestra. Radzi co i jak pić

Redakcja
31.12.2018  14:07
Aleksander Kwaśniewski to nie tylko alkohol, memy i żarty. Radzi, jak pić w sylwestra i jaki alkohol, by pamiętać sylwestrowy bal. Wywiad z archiwum
Aleksander Kwaśniewski to nie tylko alkohol, memy i żarty. Radzi, jak pić w sylwestra i jaki alkohol, by pamiętać sylwestrowy bal. Wywiad z archiwum Fot: Lukasz Gdak/Polska Press/East News

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski, którego kiedyś dopadła „choroba filipińska” nie pije już mocnych alkoholi. Ma jednak porady na Sylwestra i noworoczną imprezę.

Jego wypowiedź na temat alkoholu w Sylwestra przywołał polsatnews.pl, powołując się na archiwum serwisu Prezydent.pl. Aleksander Kwaśniewski udzielał takich alkoholowych porad w 2001 roku w wywiadzie dla „Gazety Telewizyjnej”

Szampan na Sylwestra

Były prezydent zaleca przede wszystkim picie szampana, bo jest to trunek rytualny. Sugeruje, by pić go mało i by był dobrej jakości. Picie podróbek określił jako „zbrodnię na własnym organizmie”. Zaapelował do Polaków, by pili odpowiedzialnie.

Uważam, że w Sylwestra najlepiej jest zrezygnować z mocnych alkoholi i raczej sączyć tak zwane long drinki, bo z nimi łatwiej się kontrolować. Najgorzej, gdy człowiek się budzi pierwszego stycznia i nawet nie wie, że to już Nowy Rok – powiedział Aleksander Kwaśniewski. (polsatnews.pl)

Picie alkoholu na pusty żołądek może zaszkodzić, to wiadomo. Aleksander Kwaśniewski już w 2001 roku zalecał zjedzenie pożywnego posiłku przed wyjściem na imprezę sylwestrową.

Już w 2012 roku Aleksander Kwaśniewski zwracał uwagę, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą picie alkoholu. Powiedział „Gazecie Wyborczej”, że alkohol jest groźniejszy niż marihuana i jest „oswojony kulturowo”.

Memy z Aleksandrem Kwaśniewskim:

Aleksander Kwaśniewski pijany?