Oceń
Leonardo da Vinci to to dosłownie człowiek renesansu. Czy był też jasnowidzem? Badacze twierdzą, że fresk „Ostatni wieczerza” zawiera wskazówki dotyczące końca świata i datę apokalipsy. Istnieje tajny kod da Vinci o którym pisał Dan Brown?
Leonardo da Vinci malowidłem „Ostatnia Wieczerza” ostrzegał ludzkość przed katastrofą? Eksperci tacy jak watykańska badaczka Sabrina Sforza Galitzia, od lat szukają na fresku ukrytych wskazówek. Sądzi, że dzieło zawiera przesłanie, które Leonardo da Vinci celowo ukrył, „by nie paść ofiarą ataku w trudnych czasach”.
„Ostatnia Wieczerza” i koniec świata. Leonardo da Vinci podał datę apokalipsy?
Sabrina Sforza Galitzia zbadała „Ostatnią Wieczerzę”, a konkretnie fragment wokół „lunety” czyli fragmentu sklepienia kolebkowego nad oknem w środkowej części. Twierdzi, że znajduje się tam wskazówka dotyczące daty końca świata i „nowego początku ludzkości”.
Według badaczki to tutaj Leonardo da Vinci ukrył informacje o końcu świata, który spowoduje globalny potop. Ma on rozpocząć się 21 marca 4006 r. i zakończyć 1 listopada tego samego roku
- pisze O2.pl.
Watykańska badaczka zapewnia, że istnieje istnieje kod da Vinci, ale nie ten który spopularyzował w książkach i kinie Dan Brown. Nie chce ujawnić jak rozszyfrowała matematyczno-astrologiczną zagadkę, którą da Vinci miał zostawić ukrytą w „Ostatniej Wieczerzy”
Jak podają źródła historyczne, Leonardo da Vinci pod koniec życia zajmował się apokaliptycznymi wizjami i fascynował się śmiercią. Jego ostatnie szkice to m.in. ogień spadający z nieba, niszczycielskie zjawiska i wrzące morza.
Zdaniem badaczki, przepowiednia mówi, że nasz świat zginie w wyniku wielkiego potopu. Ma on się rozpocząć w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca 4006 roku i zakończyć 1 listopada w dniu Wszystkich Świętych. Z dokumentów wiadomo z kolei, że Leonardo da Vinci uważał, że dzień ten będzie "nowym początkiem ludzkości"
- pisze Wirtualna Polska.
„Ostatnia Wieczerza” i historia nieznana. Leonardo da Vinci i teorie spiskowe
„Ostatnia Wieczerza” zaczęła powstawać w 1495 roku. To dzieło miało być dla artysty kompensatą po dekadzie spędzonej na dworze Lodovico Sforza, hrabiego Mediolanu i braku spektakularnych sukcesów. Fresk namalowany na ścianie klasztoru przy kościele Matki Boskiej Łaskawej w Mediolanie, budzi wciąż ogromne emocje i rozpala wyobraźnię.
Od zawsze badacze, historycy i wielbiciele teorii spiskowych wyszukują w „Ostatniej Wieczerzy” ukryte znaczenia, symbolikę i przesłanie, które znalazły się m.in. w powieści "Kod Leonarda da Vinci" Dana Browna.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.
Oceń artykuł
Tu się dzieje
