18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mordercze liczi

Egzotyczny owoc zbiera żniwo. W tydzień zabił 30 dzieci

13.06.2019  14:59
Liczi jest niebezpieczne dla dzieci
Liczi jest niebezpieczne dla dzieci Fot: Shutterstock

Coraz bardziej popularne w Polsce liczi może być śmiertelnie groźne! Tylko w ciągu ostatnich 10 dni zabiło w Indiach ponad 30 dzieci. Winne są substancje zawarte w owocu.

Ostre zapalenie mózgu było przyczyną śmierci przynajmniej 31 dzieci w Indiach. Kolejnych 40 (potwierdzonych przypadków) maluchów trafiło na oddziały intensywnej opieki medycznej i walczy o życie.

Do nagłych zgonów i ostrego pogorszenia stanu zdrowia doszło w mieście Muzaffarpur w Indiach. Dzieci zatruły się popularnym - także w Polsce - owocem liczi - podaje AFP.

U większości małych pacjentów stwierdzono nagły spadek poziomu glukozy we krwi - tłumaczył pracownik departamentu zdrowia, Ashok Kumar Singh.

Liczi śmiertelnie groźne dla dzieci

Jak się okazje, egzotyczny owoc bogaty jest nie tylko w witaminy, ale też toksyczne, śmiertelnie groźne substancje. W 20015 roku amerykańscy naukowcy odnaleźli w liczi MCPG i hipoglicynę, które spożywane przez dzieci, zwłaszcza na pusty żołądek bądź niedożywione, mogą prowadzić nawet do śmierci.

Departament zdrowia wydał już zalecenie, by ludzie zwrócili na dzieci szczególną uwagę w upalne dni, gdy temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza - informuje Singh.

Co roku w wyniku zjedzenia owocu liczi umierają w Indiach dziesiątki dzieci. Tylko w 2014 roku odnotowano aż 150 podobnych zgonów!

Liczi może być śmiertelnie groźne dla dzieci
Czytaj także