18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rewolucja w lotnictwie?

Linie Lotnicze Virgin pozwolą stewardessom na brak makijażu

Redakcja
06.03.2019  15:05
Linie Lotnicze Virgin pozwolą stewardessom na brak makijażu
Linie Lotnicze Virgin pozwolą stewardessom na brak makijażu Fot: Wikipedia

Linie Lotnicze Virgin Airways przechodzą rewolucję. Zezwoliły stewardessom na brak makijażu i spodnie. To istna rewolucja w branży lotniczej!

Do tej pory Richard Branson, który jest właścicielem Virgin Airways, znany był raczej z lekko seksistowskich zasad obowiązujących jego pracowników. Stewardessy pracujące na pokładzie samolotów należących do tej linii lotniczej kojarzone były z mocnym makijażem i czerwonym uniformem. Teraz może się to zmienić.

Stewardessy bez makijażu

Tymczasem w poniedziałek, 4 marca, polityka kierowanej przez niego firmy zmieniła się radykalnie. Otóż stewardessy nie muszą już nakładać do pracy mocnego makijażu. Co więcej, nie jest też obligatoryjne zakładanie spódniczek. Zamiast nich na nogach stewardess mogą pojawić się spodnie.

 

Oczywiście pracownice latające na pokładzie linii Virgin Airways nadal będą zobowiązane do noszenia w pracy  uniformów i wciąż będą one dostawały wskazówki jak nałożyć makijaż czy przygotować odpowiednią fryzurę. Ale od tej pory nie będzie konieczności wcielania wszystkich tych zasad w życie, jeśli Panie nie będą miały na to ochoty.