18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oprowadza po Polsce

Mateusz Morawiecki wystąpił w filmie

17.04.2019  09:50
Mateusz Morawiecki wystąpił w roli przewodnika po Polsce
Mateusz Morawiecki wystąpił w roli przewodnika po Polsce Fot: Youtube/Peter Greenberg

„Poland: The Royal Tour” to film, który powstał dla amerykańskiej stacji telewizyjnej i pokazuje najpiękniejsze zakątki kraju. Przewodnikiem jest premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek w Los Angeles odbyła się uroczysta premiera filmu „Poland: The Royal Tour”. To obraz, który ma być promocją kraju za granicą. W roli przewodnika po Polsce wystąpił premier Mateusz Morawiecki.

Wycieczka po Polsce z Morawieckim

Film „Poland: The Royal Tour” powstał w ramach współpracy znanego, amerykańskiego dziennikarza Petera Greenberga i Polskiej Fundacji Narodowej. Jest także częścią cyklu „The Royal Tour”, w którym Greenberg odwiedza różne kraje i razem z premierem danego państwa oprowadza po nim. Wśród odwiedzonych przez dziennikarza miejsc znalazła się też Polska. W podroż po kraju dziennikarz wybrał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Odwiedzili m.in. Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Hel, Słowiński Park narodowy, Auschwitz, Wieliczkę, Niedzicę, Czorsztyn, Zakopane, Rzeszów, Kraków, Św. Krzyż, Kotlinę Kłodzką, Wrocław, Toruń i Malbork. Ujęcia z tych wszystkich miejsc amerykanie zobaczą w filmie.

Filmowa reklama Polski

Produkcja ma być formą promocji naszego kraju skierowaną przede wszystkim na rynek amerykański. Film przygotowano bowiem dla amerykańskiej stacji telewizyjnej PBS, a premierowe pokazy zaplanowano w trzech miastach w USA. Pierwsza projekcja odbyła się w poniedziałek w Los Angeles. Uczestniczył w niej m.in.minister kultury Piotr Gliński. Kolejne pokazy filmu w Chicago i Nowym Jorku.

Przeczytaj więcej
Komentarze