18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Chłopcy mogą mieć okres". Zmiany w edukacji seksualnej w szkołach

Redakcja
18.12.2018  15:14
Edukacja seksualna w szkołach podstawowych i rewolucja, która nie każdemu się spodoba. Zaleca się nauczycielom, by mówili dzieciom, że chłopcy i osoby seksualnie nieokreślone mogą mieć miesiączkę.
Edukacja seksualna w szkołach podstawowych i rewolucja, która nie każdemu się spodoba. Zaleca się nauczycielom, by mówili dzieciom, że chłopcy i osoby seksualnie nieokreślone mogą mieć miesiączkę. Fot: Pixabay.com

Edukacja seksualna w szkołach podstawowych i rewolucja, która nie każdemu się spodoba. Zaleca się nauczycielom, by mówili dzieciom, że chłopcy i osoby seksualnie nieokreślone mogą mieć miesiączkę.

Rada Miasta Brighton i Hove w Anglii chce walczyć ze stygmatyzacją menstruacji. Przypisywanie jej jedynie kobietom jest jej zdaniem dyskryminowaniem osób trans i non-binary. Telegraph.co.uk przypomina, że brytyjskie szkoły mają wolną rękę jeśli chodzi o politykę wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transgender.

Motywując do efektywnej edukacji na temat dojrzewania i menstruacji, dążymy do tego, by każde dziecko niezależnie od płci mogło bez wstydu zapytać w szkole o związane z tym produkty – stwierdzono w raporcie Rady Miasta Brighton i Hove w Anglii. (telegraph.co.uk)

W szkolnych toaletach w Brighton również zajdą zmiany. We wszystkich mają znaleźć się pojemniki na produkty związane z miesiączką.

Nie wszyscy się z tym zgadzają. Polityk David Davies uznał to za szaleństwo. Jego zdaniem wmawianie dziewczynkom, że chłopcy mogą mieć okres, namiesza im w głowach. Mirror.co.u zwraca uwagę, że powyższe zmiany w edukacji seksualnej dzieci spotkały się z krytyką, ponieważ mają stawiać polityczną poprawność ponad faktem biologicznym.

ZOBACZ TEŻ: Działacze LGBT walczą ze słowem "wagina". Mają zaskakujący zamiennik

Gdyby facet miał okres:

Youtuberka opowiada facetom o okresie:

Przeczytaj więcej
Komentarze