18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Chce wyjść, ale nie wychodzi"

Minister z Francji nazwała kota Brexit

Jacek Słowik
19.03.2019  16:57
Brexit jest kotem, który miauczy żeby wyjść ale nie wychodzi
Brexit jest kotem, który miauczy żeby wyjść ale nie wychodzi Fot: Eric Piermont/Eastnews

Francuska minister do spraw europejskich – Nathalie Loiseau – może pochwalić się ciekawym poczuciem humoru. Swojego kota nazwała Brexit, bo „miauczy że chce wyjść, ale nie wychodzi”.

Francuska minister znana jest ze swojej twardej i prowokacyjnej postawy w kwestii brexitu. Wielokrotnie odrzucała propozycje Londynu, jakie padały w tej sprawie. Postawa Nathalie Loiseau doskonale oddaje jej kot, którego nazwała właśnie Brexit.

Kot Brexit

Jak podaje „Rzeczpospolita”, minister nazwała tak kota, gdyż ten co rano budzi ją miauczeniem i chce by go wypuścić z domu. Kiedy jednak drzwi zostaną otwarte, kot staje niezdecydowany i nie wychodzi.

Można tu dostrzec nieco humorystyczną analogię do sytuacji Wielkiej Brytanii. Zwłaszcza, że komentarz minister Loiseau padł tuż przed decyzją przywódców UE w sprawie przedłużenia negocjacji dotyczących brexitu.

Co z brexitem?

Mimo humorystycznego pstryczka w nos ze strony Nathalie Loiseau, sytuacja Wielkiej Brytanii wcale nie jest taka wesoła. W dalszym ciągu nie ma bowiem porozumienia w sprawie brexitu. Brytyjscy parlamentarzyści będą w przyszłym tygodniu, po raz trzeci, głosować w sprawie umowy negocjowanej przez Theresę May.

Czytaj także
Przeczytaj więcej