18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rodziców ponosi fantazja

Najdziwniejsze imiona dla dzieci. Nie mieszczą się w głowie

18.08.2019  11:10
Najdziwniejsze imiona dla dzieci. Nie mieszczą się w głowie
Najdziwniejsze imiona dla dzieci. Nie mieszczą się w głowie Fot: EAST NEWS

Nadanie dziecku imienia to jedno z największych wyzwań rodzicielstwa. Na starcie trzeba uważać, żeby swojego dziecka nie skrzywdzić. Niektórzy chcąc wyróżnić pociechę z tłumu, dają się zbyt mocno ponieść fantazji. 

Na szczęście w Polsce niektórych imion po prostu nadać nie można. Jeśli ktoś chciałby z jakiegokolwiek względu nazwać dziecko obraźliwie - urzędnik się nie zgodzi. Niektóre imiona są jednak na tyle osobliwe, że ciężko stwierdzić, czy będzie czy nie będzie można ich maleństwu nadać.

Rodzice wykazują się niesamowitą fantazją w wyborze imienia dla swoich pociech. Niektóre opiniować musi Rada Języka Polskiego, gdyż zwykły urzędnik nawet nie wie, jak dany "problem" ugryźć. Jesteście ciekawi, jakie imiona wymyślają rodzice?

Najdziwniejsze imiona dla dzieci

Oto perełki, które przyszło opiniować Radzie Języka Polskiego: Drako, Godspower, Dastin, Bubusława, Suri, Aragorn, Hannibal, Dzierżka, Kermit, Vader, Kola, Kastiel, Cirilla, Bella. Niektóre to wyraźna inspiracja popkulturą. Czekamy na Deanerys, Khala Drogo, Jona Snowa, Hermionę itd.

Popieracie nadawanie aż tak oryginalnych imion, a może jesteście tradycjonalistami? Po raz kolejny przypominamy wszystkim tym rodzicom, którzy chcą być oryginalni, że Planeta to również byłoby niebrzydkie imię. 

Przeczytaj więcej
Komentarze