18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sto lat to za mało!

Najstarsza Polka skończyła 113 lat. Wygląda niesamowicie

12.06.2019  15:18
Najstarsza Polka skończyła 113 lat. Wygląda niesamowicie
Najstarsza Polka skończyła 113 lat. Wygląda niesamowicie Fot: East News

Zastanawialiście się kiedyś, ile lat ma najstarsza Polka? Udzielamy odpowiedzi - 113! Co więcej, czuje się i wygląda świetnie. 

Ile trzeba mieć chęci i radości życia, aby w wieku 113 lat błyszczeć radością i pogodą ducha? Dokładnie tyle, ile ma pani Tekla Juniewicz, najstarsza Polka.

Najstarsza Polska skończyła 113 lat!

Pani Tekla 10 czerwca obchodziła swoje 113 urodziny. W Gliwicach z tej wyjątkowej okazji odwiedził ją wojewoda śląski - Jarosław Wieczorek. Podczas spotkania jubilatka wyglądała oszałamiająco. Mimo wieku, pani Juniewicz była ubrana bardzo elegancko i promieniała szczęściem. Śmiało dalibyśmy jej maksymalnie 80 lat, a w jej przypadku to odjęcie aż... 33! Robi wrażenie, prawda?

Nie raz młodemu człowiekowi nie chce się "ogarnąć", a 113-latka wygląda świetnie. Z resztą ewidentnie od zawsze umiała się cieszyć życiem.

Jak byłam młoda, to miałam duże powodzenie. Wszystko załatwiłam, nawet trudne sprawy – opowiadała pani Tekla.

Pani Tekla nie jest osobą samotną. Ma kochającą rodzinę, która jest dumna z tego, że wciąż może cieszyć się towarzystwem radosnej seniorki rodu. 

Babcia na wszystko zwraca uwagę i nadal ma swoje zdanie. Jak ubiorę czerwoną koszulkę, to potrafi mi powiedzieć, że jej jest do twarzy w takim kolorze, ale nie mnie. Nie lubi, jak panowie chodzą w czerwonych czy różowych koszulach – dodał Adam Stachowski, wnuk pani Tekli. 

Aktualnie seniorka ma również swojego ukochanego, kociego pupila - Gustawa. Jest cały czarny, ale przynosi jej szczęście zamiast pecha. 

Miała być Malwina, ale dopiero weterynarz uświadomił mi, że to kot, nie kotka. Gustaw jest prezentem dla babci na jej 112 urodziny. Gdy zachorowała i musiała leżeć w łóżku, kociak leżał na jej piersi cały czas. Babcia go głaskała, a kiedy już nie miała siły, zwierzak sadowił się w jej nogach – wspominała pani Anna, wnuczka Tekli. 

Życzymy co najmniej drugie tyle!

Przeczytaj więcej
Komentarze