18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Narkotyk "K2" znów zabija. Ta "marihuana" zamienia ludzi w zombie [WIDEO]

Redakcja
19.08.2018  19:42
SPICE K2 NARKOTYK SYNTETYCZNA MARIHUANA
SPICE K2 NARKOTYK SYNTETYCZNA MARIHUANA Fot: Youtube.com

Powoduje makabryczne objawy.

Groźny narkotyk/dopalacz znów zabija USA. Jak podane CNN, „K2” przedawkowało już ponad 100 osób w New Haven (Conecticut) w ciągu tygodnia. U poszkodowanych wystąpiły objawy zagrażające życiu takie jak np. palpitacje serca i trudności z oddychaniem. Niektóre osoby silnie wymiotowały i traciły przytomność lub zachowywały się jak zombie z "The Walking Dead".

Wcześniej w 2018 roku stwierdzono w USA 4 ofiary śmiertelne tego narkotyku. W 56 przypadkach po zażyciu K2 wystąpiło silne krwawienie.

Uważa się błędnie, że K2 to syntetyczna marihuana. Jest to narkotyk znacznie groźniejszy, a poprzez używanie błędnej nomenklatury młodzi ludzie lekceważą zagrożenie, przed czym ostrzega Mike Baumann z Designer Drug Research Unit at the National Institute on Drug Abuse.

ZOBACZ TEŻ: Narkotyk z Rosji. Krokodyl robi z ciałem makabryczne rzeczy [WIDEO]

Narkotyk "Spice"

K2 nazywa się także „spice”, Yucatan Fire, Skunk, Moon Rocks. Jest to mieszanka ziół, przypraw i roślin z domieszką chemikaliów o właściwościach podobnych do THC. Narkotyk można palić jak marihuanę. Niektórzy zażywają go jako liquid do elektronicznych papierosów.

Objawy - narkotyk

Objawy są podobne do tych po zażyciu marihuany, ale znacznie silniejsze. Newsweek ostrzega, że K2 jest tysiąc razy silniejszy niż naturalna marihuana pozyskana z konopi.

Kupiłem dwa gramy Spice. Nie wiedziałem, że jest znacznie silniejszy niż marihuana, więc przygotowałem dużego skręta i spaliłem go sam w pokoju. Podczas palenia nie odczuwałem żadnego działania, jednak po dziesięciu minutach doznałem nagłego ataku paniki; to był gwałtowny i mocny odlot – opowiedziała o swoich doświadczeniach osoba zażywająca K2. (talkingdrugs.org)

K2 powoduje wymioty, nadciśnienie, halucynacje, psychozy, drgawki, może doprowadzić do śpiączki i udaru. Jest niebezpieczny ze względu na zmienny skład. Dealerzy, aby wzmocnić działanie narkotyku, dodają do niego syntetyczne konopie. Ma wtedy zapach jak marihuana, więc łatwiej sprzedać go narkomanom.

ZOBACZ TEŻ: Narkotyk Flakka. Zamienia ludzi we wściekłe zombie [WIDEO]

Większość substancji chemicznych wchodzących w skład K2 jest wytwarzanych w laboratoriach w Azji. Są zamawiane przez internet i rozsyłane po świecie pocztą. Dealerzy mieszają je i spryskują nimi mieszanki np. roślin, tworząc niebezpieczny narkotyk – opisuje Baumann. (CNN.com)

Legalny dopalacz

K2 jest nielegalne. Jednak w poprzednich latach w wielu krajach było dostępne jako legalny dopalacz. Sprawą interesuje się Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), ponieważ narkotyk staje się globalnym problemem, a K2 łatwo uzależnia. Łatwo przedawkować, bo organizm potrzebuje coraz większych dawek i wyrabia sobie tolerancję na jego działanie. O K2/Spice „Gazeta Wyborcza” pisała już w 2014 roku. Trafił wówczas do Rosji i zabił 25 osób. 700 trafiło do szpitali.    

ZOBACZ TEŻ: Fentanyl w Polsce. Narkotyk 100 razy silniejszy od heroiny

 

Narkotyk K2/Spice - zamienia ludzi w zombie:

Przeczytaj więcej
Komentarze