18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NASA pokazała zdjęcie IFO. "Latający spodek rozbił się na pustyni"

Redakcja
06.11.2018  13:07
Technologia NASA i badanie kosmosu czy dowód na istnienie kosmitów?
Technologia NASA i badanie kosmosu czy dowód na istnienie kosmitów? Fot: NASA

UFO i latające spodki w USA budzą ogromne emocje, powstają kolejne teorie spiskowe, np. tajemnica Roswell. A co z Utah, gdzie 14 lat temu rozbił się „statek kosmiczny”? NASA w końcu zdradziła tajemnicę rodem z „Archiwum X” i pokazała zdjęcia UFO. które okazało się IFO.

NASA – misja, badanie Słońca i wiatru słonecznego

Jeśli ktoś sądził, że zobaczy dowód na istnienie UFO, może się rozczarować. NASA podkreśla, że pojazd widoczny na zdjęciu to część zbudowanego przez człowieka robota Genesis. Jak podaje ladbible.com, był wystrzelony w kosmos w 2001 roku. Miał prowadzić badania Słońca i sprowadzić na Ziemię próbki wiatru słonecznego.

ZOBACZ TEŻ: Statek obcych blisko Ziemi? Naukowcy obserwują dziwny obiekt w kosmosie

Latający spodek z kosmosu rozbił się na pustyni Utah. Był widoczny na radarach i ścigały go śmigłowce. Nie ma jednak nic wspólnego z kosmitami – napisała NASA na swojej stronie internetowej.

Misja Genesis

W 2004 roku kapsuła rozbiła się na pustyni w stanie Utah. Nie otworzyły się spadochrony podczas wejścia do atmosfery i urządzenie uderzyło w ziemię z prędkością ponad 300 kilometrów na godzinę. Udało się odzyskać jednak część próbek i przeprowadzono niezbędne badania.

Gdy tylko obiekt pojawił się na radarach, wysłano śmigłowce (The US Air Force 388th Range Squadron). Widać je na zdjęciu. Ujawniono także przyczynę awarii. Czujniki akcelerometru próbnika były nieodpowiednie zainstalowane.

UFO na Ziemi

Niektórzy podejrzewali, że na Ziemi rozbiło się UFO. Tak naprawdę było to jednak IFO (indentified flying object), czyli „zidentyfikowano obiekt latający”.

Czy to znaczy, że kosmitów na Ziemi nie było? Ladbible.com przypomina, że w 2004 roku były naukowiec NASA Kevin Knuth zaapelował, by nie bagatelizować informacjo o UFO.  Uważa, że dowody na istnienie kosmitów są w zasięgu ręki i jest ich mnóstwo.

ZOBACZ TEŻ: Piloci i spotkanie z UFO. Opublikowano zapis rozmów

UFO w USA czy technologia NASA?