18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przesada?

Nazwała córkę jak sklep. Zgotowała dziecku piekło

25.07.2019  20:14
Nazwała córkę jak sklep. Zgotowała dziecku piekło
Nazwała córkę jak sklep. Zgotowała dziecku piekło Fot: EAST NEWS

Pewna kobieta nadała swojej córce imię, które miało być oryginalne - niestety, tym samym wydała na dziecko wyrok. Wszyscy śmieją się z dziewczynki.

Nadanie dziecku imienia to bardzo ważny moment w życiu rodziców. Decydują w jakiś sposób o przyszłości swojej pociechy. Imiona są tradycyjne, nowoczesne albo oryginalne. Czasami jednak chęć wyróżnienia się z tłumu nie przynosi niczego dobrego.

Nietypowe imię dla dziewczynki

Pewna kobieta nadała swojej córce imię... Zara. Tak, dziewczynka nazywa się dokładnie tak, jak popularna sieciówka z ubraniami. Imię to jest bardzo popularne na Zachodzie i tam nikt nie rzuca w jego stronę skojarzeniami. Niemniej, np. w Stanach ludzie często noszą imiona takie jak Heaven (niebo), Apple (jabłko), Blue (niebieski) i dla nikogo nie jest to dziwne. Nie ma jednak raczej szansy na to, że to samo stało się z imionami w Polsce.

Zara w naszym kraju ma naprawdę ciężko. Dzieci się z niej śmieją, a zdarzają się także złośliwości i docinki ze strony dorosłych. 

Gdzie nie pójdę, to słyszę głupie komentarze. „A skąd ta sukieneczka? Pewnie z Zary”. „Powinna mieć zniżkę na ciuchy”. „Dobrze, że nie Biedronka”. Naprawdę strasznie zabawne. Ludzie pokazują swoją ciemnotę i ranią niewinne dziecko - mówi oburzona matka dziecka.

Jej córka ma jedynie 5-lat, a już potrafi z tego powodu płakać. 

Wytłumaczyłam córce, że nie ma się czego wstydzić. To tym ograniczonym ludziom powinno być wstyd. Trochę wielkiego świata i od razu się gubią - dodaje mama dziewczynki.

Sama Zara już kilka razy prosiła mamę, żeby przy ludziach mówiła do niej Zosia. Rozumiecie te złośliwości czy myślicie, że to rodzicielka dziewczynki ma w tym względzie rację? My tylko sugerujemy, że Planeta to też byłoby oryginalne imię! 

Przeczytaj więcej
Komentarze