18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

JAK ZŁAPAĆ DRANIA?

Fotoradar dopadł pirata drogowego. Na zdjęciu... gołąb

09.05.2019  18:57
Fotoradar złapał gołębia na gorącym uczynku
Fotoradar złapał gołębia na gorącym uczynku Fot: Facebook/Bocholter City

Jak wyegzekwować spłatę mandatu i ile punktów karnych wystawić za przekroczenie prędkości? Zwykle policja nie musi zadawać sobie takich pytań, tym razem ma jednak spory problem. Piratem drogowym okazał się bowiem ptak, a właściwie mały, niepozorny gołąb.

Do niecodziennej sytuacji doszło w mieście Bocholt w Niemczech. To właśnie tam, na drodze z ograniczeniem prędkości do 30 hm/h, stoi fotoradar i czyha na każdego, kto złamie prawo. I zdaje się, ze musi być prawdziwym postrachem kierowców, bo nie odpuszcza nikomu, nawet ptakom.

Fotoradar dopadł gołębia

Pirat drogowy - gołąb nie spodziewając się kłopotów, przeleciał przed czujnym okiem radaru z prędkością 45 km/h! Radar musiał zareagować, cyknął fotkę i narobił urzędnikom problemów. Gdzie bowiem wysłać zawiadomienie o przestępstwie i jaką nałożyć karę?

Za podobne wykroczenia grozi zwykle mandat do 25 euro. Trudno się jednak spodziewać, by wredne, stwarzające zagrożenie na drodze ptaszysko zechciało ją zapłacić.

Przeczytaj więcej
Komentarze