18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Obserwujcie się dokładnie!

Niepozorny objaw może zwiastować grozę

17.11.2022  18:05
Opuchnięte kostki mogą być oznaką strasznych chorób
Opuchnięte kostki mogą być oznaką strasznych chorób Fot: fizkes/Shutterstock

Zdrowie jest najważniejsze! To nie pusty frazes, ale najprawdziwsza z prawd. Warto się obserwować, by w porę dostrzec każdy niepokojący objaw i zareagować współmiernie do okoliczności.

Wielu z nas bardzo często bagatelizuje swoje zdrowie. Mamy różne bóle, dolegliwości i objawy, ale zwykle zrzucamy je na przemęczenie lub przepracowanie. Jeśli pojawia się u Was ten symptom, który poniżej opiszemy, lepiej na poważnie się o siebie zatroszczcie! Może bowiem oznaczać prawdziwy, medyczny dramat.

O jakim objawie mowa? Otóż chodzi o... opuchnięte kostki! Dokładnie taka drobnostka jest czasami oznaką bardzo poważnych problemów ze zdrowiem, które lepiej i rozsądniej zdusić w zarodku.

Opuchnięte kostki mogą być oznaką strasznych chorób

Oczywiście, bywają one jedynie skutkiem siedzącego trybu życia, ale jeśli nie ono jest winne, to... lepiej dokładnie się sobie przyjrzeć. Bezpośrednią i techniczną przyczyną opuchniętych kostek jest przedostawanie się wody z krwi przez ścianki tkanek.

Opuchnięte kostki to zmora kobiet w ciąży, osób, które prowadzą siedzący tryb życia i tych, którzy są już w podeszłym wieku. Poza tym ich przyczyną mogą być takie groźne choroby jak: niedoczynność tarczycy, niewydolność serca, choroba zakrzepowo-zatorowa, niewydolność nerek, niewydolność żylna oraz otyłość.

Jeśli ta ostatnia powoduje opuchnięcie kostek, należy postarać się jak najszybciej zredukować wagę ciała do odpowiedniego poziomu. Bardzo ważne jest nie tylko gruntowne przebadanie się, jeśli dotyczy nas ten problem, ale również picie minimum dwóch litrów wody dziennie.

Dbajcie o siebie, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem!