Kolejny gigantyczny Jezus w Polsce. Będzie nowy pomnik

Redakcja
12.09.2018  11:42
jezus świebodzin pomnik
jezus świebodzin pomnik Fot: East News/Wojciech Strozyk/REPORTER

Zgadnijcie, kto i za ile udostępnił działkę na budowę.

Jezus ze Świebodzina nie będzie jedyny. Wkrótce mieszkańcom w miejscowości Jasło (województwo podkarpackie) być może objawi się kolejny gigantyczny Chrystus niczym w Rio de Janerio. Stowarzyszenie Budowy Pomnika Chrystusa Króla w Jaśle ma już pozwolenie na budowę. Brakuje jednak pieniędzy. Jak podaje Wirtualna Polska, potrzebne jest 100 tys. złotych. Czy zdarzy się cud?

Pomnik jest widocznym znakiem wiary w Chrystusa – powiedział biskup diecezjalny Stefan Regmunt, gdy poświęcił Jezusa ze Świebodzina. (tvn24.pl).

Pomnika Chrystusa Króla Wszechświata w Jaśle

Pomysłodawcą pomnika jest starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jaśle Edward Kozioł. Chciał w ten sposób podziękować za uleczenie z ciężkiej choroby. Radni się zgodzili, teraz tylko potrzebna jest gotówka. Wszystko miała rzekomo sfinansować parafia. Kozioł zapowiedział jednak, że wkrótce ruszy zbiórka pieniędzy na Jezusa.

Pomnik Jezusa w Jaśle

Pomnik ma mieć 13 metrów wysokości. 10 metrów będzie stanowił sam cokół. Jak informuje tvn24.pl, stanie na górce przy miejskiej winnicy przy ul. Na Kotlinę. Z działką pomogła już Parafia Chrystusa Króla. Jak podaje Wirtualna Polska, 800-metrową działkę parafii użyczyło miasto. Jaslo4u.pl zwraca uwagę, że została użyczona bezpłatnie.

Jezus ze Świebodzina

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie jest wykonana z żelbetonu. Jej wysokość wynosi 36 metrów (3 metry stanowi sama korona), a waga to ponad 400 ton. Dodatkowo, pomnik postawiono na kopcu liczącym 16 metrów. Łączna wysokość pomnika i kopca wynosi 52,5 m Tym samym to najwyższy Jezus na świecie, a do tego w koronie ma anteny, które nadają internet. Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro ma „jedynie” 38 metrów.

Największy krzyż w Polsce

Polska to nie tylko figury Jezusa. Na wzgórzu w Tuligłowach pod Jarosławiem postawiono najwyższy krzyż w Polsce. Nawet krzyż na Giewoncie jest od niego niższy.

ZOBACZ TEŻ: Jezus i marihuana? Cuda i objawienia na haju

Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

jezus jasło pomnik
jezus jasło pomnik Fot: Facebook.com
Przeczytaj więcej
Komentarze