18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dobra zmiana?

Papież zmienił słowa modlitwy "Ojcze Nasz"

07.06.2019  18:58
Papież Fraciszek zmienił słowa modlitwy "Ojcze Nasz" - czy to potrzebna zmiana?
Papież Fraciszek zmienił słowa modlitwy "Ojcze Nasz" - czy to potrzebna zmiana? Fot: Donatella Giagnori / EIDON/REPORTER/East News

Papież Franciszek stwierdził, że słowa modlitwy „Ojcze Nasz” muszą być zmienione. Dopatrzył się tam fragmentu, który jego zdaniem wprowadza wiernych w błąd.

Papież Franciszek robi w swoim stylu porządki w Kościele, chociaż nie każdemu podoba się, że całuje stopy imigrantom i afrykańskim dyktatorom, a czasem porównuje komunistów do pierwszych chrześcijan. Jego nowa decyzja również nie każdemu przypadnie do gustu, po postanowił zaingerować w jedną z najstarszych chrześcijańskich tradycji.

Jorge Mario Bergoglio zarządził, by słowa modlitwy „Ojcze Nasz” zostały zmienione. Zatwierdziła to Konferencja Episkopatu Polski. Od teraz nie należy już mówić „i nie wódź nas na pokuszenie”, bo zdaniem papieża Bóg nie nakłania nikogo do grzechu. Zamiast tego należy mówić „i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie”.

„Gazeta Krakowska” zwraca uwagę, że Modlitwa Pańska została skorygowana w języku włoskim. Teraz to od hierarchów kościelnych danych krajów zależy, czy zatwierdzą zmianę.

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej