18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to nie Maryjka

W Słowenii potrafią w pomniki. Zgadniecie, kogo tu wyrzeźbili?

07.07.2019  14:56
Czyj to pomnik?
Czyj to pomnik? Fot: AP/Associated Press/East News

Pomnik rzecz trudna, ale niektórzy potrafią temu zadaniu podołać. Na przykład Słoweńcy, którzy właśnie pokazali światu takie cudo. Pytanie tylko, kogo ono przedstawia...

Był już Jan Paweł II, który wygląda jak Pudzian (i kilku innych, równie nieudanych), Lech Kaczyński w samolocie i Lech Kaczyński w brzozie, Ronaldo z wyłupiastymi oczkami i dziwnie nienaturalnym uśmiechem i wiele, wiele innych mocno nieudanych pomników. Byli też święci, którzy - gdy powstali - wyglądali jak dzieła sztuki, ale ktoś postanowił poprawić im trochę urodę i wyszło co wyszło.

Parodia czy chwała?

Teraz jest ONA. Wielka dama, która urodziła się w Słowenii, ale ojczyznę opuściła. A później poszło już z górki.

ONA poślubiła naprawdę bogatego i ważnego człowieka, i choć sama nie ma zbyt wielu zasług, właśnie - jeszcze za życia, i to dość młodego, bogatego i w blasku fleszy - doczekała się pomnika. Kto to taki? Spróbujcie zgadnąć, bo po TYCH zdjęciach TEGO monumentu wcale nie jest to takie oczywiste.

.

.

.

.

KTO

TO

TAKI

???

.

.

.

To nie Maryjka, to M...

OK, spieszymy z wyjaśnieniem. To pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Ameryki! Uśmiechająca się i pozdrawiająca wszystkich i wszędzie zawsze w ten sam sposób, nieco spięta u boku męża prezydenta - Melania Trump.

Drewniana, nieco koślawa Melania, została stworzona z lipy (to nie lipa!) i ma się ponoć wpisywać w "nurt lokalnej sztuki naiwnej" tworzonej przez amatorów - podaje "Time". Stanęła nieopodal miejscowości Sevnica, na zamówienie amerykańskiego artysty Brada Downey'a. Czyż nie wyszła piękna?

Przeczytaj więcej
Komentarze