18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe przepisy. Za psa bez smyczy tysiące złotych, a nawet więzienie

Redakcja
19.11.2018  12:18
Pies bez smyczy i kagańca - nowe przepisy i kary. Mandat może wynieść tysiące złotych za niebezpieczne rasy psów
Pies bez smyczy i kagańca - nowe przepisy i kary. Mandat może wynieść tysiące złotych za niebezpieczne rasy psów Fot: Pixabay.com

Pies na spacerze bez smyczy i kagańca? Właściciele do tej pory mogli być ukarani grzywną 250 złotych. Zmiana przepisów sprawiła, że kary są znacznie wyższe. Czy ktoś pójdzie do więzienia za psa?

Jak podaje wprost.pl, od czwartku 15 listopada obowiązuje znowelizowany Kodeks wykroczeń. Został zmieniony przepis i właściciele psów mogą zostać uderzeni po kieszeni. Jak powiedział Mec. Robert Kornalewicz (Kancelaria Szymański Adwokaci) w rozmowie z „Wirtualną Polską”, nowe przepisy mają być odstraszające.

ZOBACZ TEŻ: Amstaff w Warszawie zaatakował. Słynna kotka nie żyje

Teraz grzywna za puszczenie psa bez smyczy i kagańca może wynosić nawet 5 tys. złotych. Co więcej, w niektórych przypadkach właścicielom może grozić nawet kara pozbawienia wolności.  

Przepis dotyczy także sytuacji, gdy pies ucieknie z terenu posesji. Dziennik.walbrzych.pl zwraca uwagę, że psy nie mogą być puszczone luzem na nieogrodzonym terenie.

Niebezpieczne psy

Przepis dotyczy głównie ras psów, które są uznawane za niebezpieczne. Gdy zwierzę nie jest uznane za stwarzające zagrożenie, mandat ma wynieść maksymalnie tysiąc złotych.

ZOBACZ TEŻ: Pitbull bez smyczy zagryzł psa. Szokująca reakcja właściciela [WIDEO]

Przejechał motorem psa. "Jego świeca się wypaliła":

Przeczytaj więcej
Komentarze