18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Inwazja pluskiew

Pluskwy atakują! Są odporne na środki owadobójcze

Wojciech Kozicki
19.10.2023  20:44
Pluskwy atakują - zwalczanie pluskiew, rosną koszty, to już plaga i inwazja
Pluskwy atakują - zwalczanie pluskiew, rosną koszty, to już plaga i inwazja Fot: CDC-ALPERT/PHANIE/East News

Pluskwy atakują, to prawdziwa plaga i inwazja w Europie. Hotele w kolejnych krajach przestają sobie radzić z zatrważającą masą pluskwiaków. Polska również zagrożona?

Pluskwy zalewają Europę. Plaga pluskiew atakuje głównie hotele w Europie. Jak podają BBC i Polsat News, właściciele hoteli walczą z pluskwami nowoczesną technologią i kupują urządzenie za kilka tysięcy euro, ale przegrywają batalię z pasożytami. Przykładowo, jedno z przedsiębiorstw zajmujących się zwalczaniem szkodników odnotowało w drugim kwartale 2023 roku wzrost liczby zleceń o 65 proc.

Francja boi się igrzyska. Pluskwy wszędzie, ogromne koszty

Firmy dezynsekujące w Paryżu nie wyrabiają z zamówieniami. Władze Francji obawiają się o przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Pluskwy atakują w metrze, w transporcie publicznym, w kinach i apartamentach, na lotnisku Charlesa de Gaulle’a. Media piszą o pasażerach w panice wybiegających z zapluskwionych wagonów i dlatego sprawdzanie tapicerki krzeseł przed zajęciem miejsca nikogo w Paryżu nie dziwi.

W Marsylii z powodu inwazji pluskiew została zamknięta szkoła. Francuski rząd ogłosił, że przyjmie ustawę, która ułatwi zwalczanie szkodników. Jak podaje "Fakt", we francuskich mediach informują, że co dziesiąty dom w Paryżu został opanowany przez pluskwy- pisze Wirtualna Polska.

Szacuje się, że walka z pluskwami kosztuje Francję ok. 230 mln euro rocznie.

CZYTAJ: Ludzie uciekają z Warszawy. Miliony karaluchów

Liczba pluskiew we Francji rosła w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat, za każdym razem osiągała szczyt w lecie. W tym roku rzeczywiście mamy ich wysyp. Jednocześnie w Paryżu panuje też paranoja, bo o pluskwach słyszy się wszędzie. Ludzie czasem mylą je z innymi owadami - powiedziała Marie Effroy, prezeska Francuskiego Instytutu Kontroli i Badania Pluskiew. (Sport.pl)

Pluskwa domowa jest trudna do zwalczenia. Pobierając pokarm (krew ludzi i zwierząt) żyje nawet dwa lata. W tym czasie może złożyć nawet 400 jaj. Co gorsza, pluskwy stają się odporne na środki owadobójcze.

W rzeczywistości nikt nie jest bezpieczny, oczywiście istnieją pewne czynniki ryzyka, ale pluskwy można złapać wszędzie 

- powiedział zastępca burmistrza Paryża, Emmanuel Gregoire. (Wirtualna Polska)

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje