18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Położył się na granacie. Chciał uratować ludzi [WIDEO]

Redakcja
11.01.2019  14:05
Bohater z Holandii. Granat z czasów II wojny światowej zakrył ciałem, by siła wybuchu nie zrobiła nikomu krzywdy. Okazało się, że był to niewypał wojenny.
Bohater z Holandii. Granat z czasów II wojny światowej zakrył ciałem, by siła wybuchu nie zrobiła nikomu krzywdy. Okazało się, że był to niewypał wojenny. Fot: Youtube.com/NOS

Venlo, Holandia. Mężczyzn zobaczył na ulicy granat. Niczym bohater zasłonił przechodniów własnym ciałem, kładąc się na potencjalnie niebezpiecznym ładunku wybuchowym. Została przeprowadzona wielka ewakuacja, ale był to niewypał.

Jak podaje tmgonlinemedia.nl, Xavier Lucassen wybrał się na spacer z psem i zobaczył granat. Wydawało mu się, że syczał, więc mogło dojść do wybuchu. Zadzwonił na policję, a następnie położył się na nim. Służby ewakuowały z okolicy ponad 100 osób. Gdy leżał w bezruchu, saperzy przez kilka godzin unieszkodliwiali ładunek.

Niewybuch z czasów wojny?

Okazało się, że był to granat z czasów II wojny światowej. Nie był jednak niebezpieczny, ktoś wcześniej usunął z niego materiał wybuchowy. Lucassen i tak nie wyszedł z tego bez szwanku. Trafił do szpitala z objawami hipotermii.

Przyznał się, że widział ten granat już kilka dni wcześnie. Wtedy nie wiedział co to jest i się nim nie interesował.

ZOBACZ TEŻ: Nastolatka zginęła od wybuchu smartfona

Położył się na granacie, by ratować ludzi: