18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chcą oszpecić krajobraz

Powstanie wieżowiec pod Tatrami?

30.03.2019  12:28
Wygląda dobrze? Naszym zdaniem nie
Wygląda dobrze? Naszym zdaniem nie Fot: Facebook/ Zakopiański Alarm Urbanistyczno - Architektoniczny

Według nieoficjalnych informacji, deweloper planuje budowę 16 piętrowego wieżowca pod samymi Tatrami. Wizualizacje wyglądają okropnie.

Zakopane Mountain Resort, bo tak nazywać ma się inwestycja, to 16 piętrowy apartamentowiec ze 186 mieszkaniami i 12 penthouse’ami o powierzchni od 150 do 180 metrów kwadratowych. Całość, wykończona w formie wariacji na temat stylu góralskiego, miałaby stanąć u podnóża Tatr. Wizualizacje wyglądają paskudnie.

Wieżowiec z widokiem na Tatry

Wstępne wizualizacje i projekt wieżowca pojawił się na stronie inwestojwgorach.pl, jednak bardzo szybko zniknął z portalu. Wizualizacje dołączone do opisu inwestycji pokazują wieżowiec stojący samotnie na tle Tatr. O ile widok z samego budynku na góry faktycznie mógłby być przyjemny, o tyle panorama Tatr ostała tu oszpecona wysokim, 16 piętrowym apartamentowcem, który próbuje wpasować się w góralski styl. Całość wygląda fatalnie. Według informacji jakie podaje portal „Onet.pl” inwestycja miałaby pojawić się w okolicach Zakopanego w 2021. Poza mieszkaniami i penthouse’ami w budynku znalazłby się parking na 250 samochodów oraz restauracja dla 500 gości. Dokładna lokalizacja budynku nie została podana. Wiadomo jedynie, że miałby on stanąć w okolicach Zakopanego.

Co więcej, inwestorem ma być austriacka firma, która ma tam wykupioną działkę.

Wieżowiec wbrew zasadom

Projekt wzbudził dużo kontrowersji, a jego zdjęcia szybko obiegły internet. Na stronie „Zakopiański Alarm Urbanistyczno – Architektoniczny” pojawił się obszerny post krytykujący pomysł.

Jeżeli jest to prawdą, można śmiało powiedzieć, że tupet młodych prężnych inwestorów przekroczył granice nie tylko dobrego smaku ale również poziom abstrakcji kompletnie niezrozumiały nawet dla ludzi z wielką wyobraźnią! – czytamy

Jeśli jednak inwestor faktycznie zechce wcielić swoje plany w życie – na drodze mogą stanąć mu przepisy. Jak ustalił portal „Gazeta.pl”, plany zagospodarowania przestrzennego w okolicach Zakopanego nie przewiduje tak wysokich budynków. Według nieoficjalnych informacji firma planuje konferencję prasową w przyszłym tygodniu. Wtedy być może poznamy więcej szczegółów na temat inwestycji.

Przeczytaj więcej
Komentarze