18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lawina procesów!

Pozwy za skutki uboczne szczepienia na COVID-19

Wojciech Kozicki
12.04.2023  14:32
Pozwy za skutki uboczne szczepienia na COVID-19. Ruszają procesy
Pozwy za skutki uboczne szczepienia na COVID-19. Ruszają procesy Fot: Łukasz Gdak/East News

Czy szczepionki na COVID-19 są szkodliwe dla zdrowia? W Niemczech rusza pierwszy proces w sprawie efektów ubocznych po szczepieniu na koronawirusa. Powódka twierdzi, że preparat uszkodził jej serce. Niemieckie media zapowiadają lawinę kolejnych pozwów.

Czy szczepionki na COVID-19 są bezpieczne? W Niemczech otworzono specjalne ambulatorium dla osób z powikłaniami po szczepieniu i i zgłaszają się tysiące osób. Tymczasem we Frankfurcie ruszył proces cywilny z powodu domniemanego uszczerbku na zdrowiu wskutek szczepionki na COVID. Chodzi o odszkodowanie i zadośćuczynienie za cierpienie

Powikłania po szczepieniu. Pozwy w Niemczech

Powódka pozwała producenta szczepionek z Moguncji, firmę BioNTech. Uważa, że szczepionka na koronawirusa uszkodziła jej serce. Ta sprawa to dopiero początek, bo w Niemczech wniesiono co najmniej 185 skarg cywilnych o domniemane szkody spowodowane szczepieniami przeciwko koronawirusowi. Mowa jest już o 50 pozwach. Do tej pory kilkaset osób otrzymało już świadczenia w postaci renty lub zapomogi.

Kancelaria w Duesseldorfie podaje, że miała około 3 tysiące zapytań, które przekształciły się w 810 zleceń, z czego 135 zakończyło się pozwami. Ewentualne szkody poszczepienne są traktowane poważnie, nawet przez niemieckiego ministra zdrowia Karla Lauterbacha (SPD) – informuje Interia.pl.

Niemieckie media podają, że Według najnowszego szczegółowego raportu o bezpieczeństwie, który obejmuje dane do czerwca 2022 roku, odnotowano 120 przypadków, w których zgon miał "prawdopodobny lub możliwy związek przyczynowy" ze szczepionką. Do połowy 2022 zgłoszono 323 684 przypadków, w których podejrzewano wystąpienie skutków ubocznych i powikłań poszczepiennych. 

Pozew za powikłania po szczepieniu w Polsce

Jak przypominają Gazeta Prawna i Radio ZET, pierwszy pozew w Polsce za powikłania po szczepieniu na COVID-19 datowany jest już na 2021 rok. Pani Agata kilka dni po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki została sparaliżowana od pasa w dół. Doszło do zapalenia kręgowego „spowodowanego prawdopodobnie wczesnym odczynem poszczepiennym”.

Według badań "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w 13 z 16 krajów związkowych Niemiec złożono ponad sześć tysięcy wniosków o świadczenia z powodu szkód powstałych wskutek szczepień. W 284 przypadkach przyznano świadczenia. To jedno uznane roszczenie na każde 214 tysięcy zaszczepionych obywateli – pisze Interia.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje