18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie wojna?

Profesor domaga się usunięcia krzyża z Giewontu

23.08.2019  14:35
Profesor domaga się usunięcia krzyża z Giewontu
Profesor domaga się usunięcia krzyża z Giewontu Fot: Wojciech OLSZANKA/East News

Po tragedii, która miała miejsce na na Giewoncie, pojawia się wiele dyskusji, które krążą głównie w ogół zagadnienia - czy można jej było uniknąć? Na fali tych rozmyślań, pewien profesor zaczął domagać się... usunięcia krzyża ze szczytu góry!

Krzyż na szczycie Giewontu to już niemal symbol tej góry. Został ustawiony w miejscu, w którym się znajduje w roku 1901 z okazji okrągłej rocznicy urodzin Chrystusa. Po ponad 100 latach górowania nad dolinami, pewien profesor domaga się jego usunięcia.

Profesor żąda usunięcia krzyża z Giewontu

Ostatnia tragedia, która rozegrała się na Giewoncie dała wszystkim do myślenia. 4 ofiary śmiertelne, ponad 100 poszkodowanych przez nagły kataklizm - ten bilans wciąż się, niestety, powiększa. 

Prof. Jan Hartman, filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaapelował za pośrednictwem Twittera o usunięcie krzyża ze szczytu góry. Jego zdaniem, metalowa konstrukcja zabija. 

Chociaż wszyscy wiemy, że metal, zwłaszcza ustawiony na szczycie - będzie ściągał pioruny, to na usunięcie krzyża nikt się do tej pory nie zdecydował z uwagi na to, że jest to symbol religijny. Z resztą wpis prof. Hartmana również wywołał falę rosnącego oburzenia internautów.

Czy tak napisałby Pan o innym symbolu religijnym? A przy okazji – krzyż na Giewoncie to niejako piorunochron, który przyjmuje wyładowania atmosferyczne. Z tego, co słyszymy piorun „trafił” w łańcuchy, a nie krzyż. To wielka tragedia i w takiej chwili Pana słowa są niepotrzebne - napisał jeden z komentujących.

Krzyż nikogo dziś nie zabił. Nie widzieliśmy nigdy wyładowań w kształcie krzyża - twierdzi ktoś inny.

W Austrii na większości szczytów są krzyże. Nikt ich nie usuwa - zauważa kolejny internauta.

Kto w tej dyskusji ma rację? Pozostawiamy to Waszej ocenie. 

Przeczytaj więcej
Komentarze