18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnił przyszłość Polski

Proroctwo Eustachiusza! "Upadek Polski, lew dwugłowy, wiele krwi"

25.10.2023  12:06
Przyszłość Polski? Zakonnik Eustachiusz i proroctwa oraz przepowiednie
Przyszłość Polski? Zakonnik Eustachiusz i proroctwa oraz przepowiednie Fot: Shutterstock/NatalyFox, Shutterstock/hyotographics

Przyszłość Polski? Średniowieczny zakonnik Eustachiusz z klasztoru benedyktynów miał liczne wizje, a jego przepowiednie sprawdziły się niejednokrotnie. Nie miał dobrych przeczuć do co losu Polaków.

Baba Wanga, siostra Faustyna, Nostradamus, Wojciech Glanc, jasnowidz Jackowski – co ich łączy? Wizje, proroctwa i przepowiednie w których przyszłość Polski rysuje się w czarnych barwach. Średniowieczny zakonnik Eustachiusz również w swoich przepowiedniach ostrzegał, że Polskę może czekać ciężki los. Czeka nas KONIEC I UPADEK POLSKI?

Przepowiednia dla Polski. Zakonnik Eustachiusz i mroczne proroctwo

Przeor podwarszawskiego klasztoru benedyktynów Eustachiusz twierdził, że dar jasnowidzenia przekazał mu bóg. Jego wizje i przepowiednie spisano jednak dopiero w 1758 roku. Zyskały ogromną popularność i przetłumaczono je na wiele języków. Wiele osób twierdzi, że profeta przewidział trafnie m.in. potop szwedzki i wybór Karola Wojtyły na papieża.

Przepowiadam ci, Polsko, że zażyjesz wiele nędzy w przyszłych stuleciach. Zacna Polsko! Jesteś szlachetna, wielka i wspaniała, atoli ty gardzisz twymi mądrymi i dziennymi królami, a ponieważ nimi gardzisz, przeto pójdziesz w rozsypkę. Lew z północy połączy się z czarnym orłem w ciemnej dolinie i zada ci dotkliwe uderzenie w pierś, aż twoje białe pióra krwią się zrumienią. Potem nadchodzi potężny lew dwugłowy, który sprawi twój upadek. Słońce skryje się przed tobą, a ty będziesz długi czas siedzieć w ciemności. Będą wielkie powstania i wiele krwi niewinnej się przeleje- wieszczył Polsce Eustachiusz. (o2.pl,Polskie Radio)

CZYTAJ: Święta Łucja o III wojnie światowej i roli Polski

Nie wiadomo jednak jakiego dokładnie okresu w dziejach Polski ma dotyczyć proroctwo Eustachiusza. Niektórzy interpretują tekst Eustachiusza jako zapowiedź potopu szwedzkiego i zabory Polski.

Jak doprecyzowuje Polskie Radio, przepowiednia Eustachiusza datowana jest na połowę XV wieku. Niektórzy twierdzą, że może być jednak nawet o 200 lat młodsza.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje