18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie był optymistą

Przepowiednia Nostradamusa na 2023 rok. Nowy papież i seria katastrof

23.12.2022  18:46
Przepowiednia Nostradamusa na 2023 rok
Przepowiednia Nostradamusa na 2023 rok Fot: Prachaya Roekdeethaweesab/Shutterstock

Legendarny francuski jasnowidz Nostradamus miał wizję na 2023 rok. Wcześniej przewidział m.in. dojście Hitlera do władzy, zamach na prezydenta Kennedy’ego i wydarzenia z 11 września. Teraz przypominamy, co wieszczył na nadchodzący rok – wojnę i serię katastrof, a także nowego papieża.

W zbiorze „Les Propheties” Nostradamus opublikował aż 942 przepowiedni w formie poetyckich czterowierszy. Jego enigmatyczne wizje wymagają jednak uważnej analizy i interpretacji, a także przefiltrowania tekstu przez ówczesne spojrzenie na rzeczywistość i wiedzę o świecie. Jedno z proroctw dotyczy roku 2023 i przedstawione są tam niezwykle złowrogie wizje.

Przepowiednia Nostradamusa na 2023 rok

Jedna z przepowiedni Nostradamusa dotyczy wojny – niektórzy interpretatorzy uważają, że dotyczy ona trwającej już wojny w Ukrainie i jej eskalacji, inny wskazują na nowy konflikt. Słowa proroka mogą, tak czy inaczej, wskazywać na użycie przez którąś ze stron wojny broni nuklearnej.

Wielka wojna będzie trwać siedem miesięcy. Miliony ludzi umrze. Wiele krajów zniknie z powierzchni ziemi, a ocaleni zaczną nowe życie

- pisał Nostradamus.

W proroctwie mowa jest też o problemach gospodarczych, które w przyszłym roku mogą się nasilić.

Tak wysoko wzrośnie buszel pszenicy, że człowiek będzie zjadał swoich bliźnich

- głosi wizja.

Nostradamus przewiduje więc dalsze pogorszenie sytuacji gospodarczej. Może to nastąpić wskutek wojny i rosnących cen paliw.

Nastanie „koniec czasów”?

Jak czytamy na portalu Radia ZET, w proroctwie mowa jest także o „niebiańskim ogniu na królewskim dworze”, co skłania interpretatorów do przewidywania „końca czasów” lub nowego porządku świata.

Francuski astrolog widział też sojusz dwóch wielkich mocarstw, który nie przyniesie dobrych efektów. Miałby zostać zawarty pomiędzy mężczyzną a kobietą albo pomiędzy silnym a słabym mężczyzną.

Nostradamus napisał też o nadejściu w przyszłym roku nowego papieża. W 2023 roku obecny papież Franciszek miałby ustąpić i zostać ostatnim „prawdziwym papieżem”.

W ostatecznym prześladowaniu Świętego Kościoła Rzymskiego będzie Piotr Rzymianin, który będzie karmił swoją trzodę pośród wielu ucisków, po czym miasto o siedmiu wzgórzach zostanie zniszczone, a straszliwy Sędzie będzie sądził ludzi. Koniec

- prorokuje proroctwo prorok.

Wojna domowa w USA

Interpretatorzy Nostradamusa twierdzą, że w jego wizji na 2023 rok mowa jest również o wojnie domowej w Stanach Zjednoczonych wskutek albo biedy, albo niestabilności politycznej. Joe Biden miałby wówczas zapaść na tajemniczą chorobę. Zły los spotkać może także Władimira Putina, który miałby zostać zdradzony i zamordowany.

Warte przypomnienia jest to, że przepowiednia Nostradamusa na rok 2022 w pewnym stopniu się sprawdziła. Jak czytamy na stronie Radia ZET, Francuz trafnie przewidział śmierć królowej Elżbiety II, powodzie, susze, a także rosnące znaczenie sztucznej inteligencji. Przewidzieć miał także pojawianie się komety C/2017 K2.

W czasie, gdy walka i furia osiągną na Ziemi szczyt, ujrzymy na niebie kometę, która będzie początkiem zapowiadającym katastrofy, jakich nie znał świat

- wieszczył francuski jasnowidz.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje