18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Torby za kilka tysięcy, buty Gucci - duchowny z Rosji chwali się luksusowym życiem

Redakcja
11.12.2018  16:02
Torby za kilka tysięcy, buty Gucci - duchowny z Rosji chwali się luksusowym życiem
Torby za kilka tysięcy, buty Gucci - duchowny z Rosji chwali się luksusowym życiem Fot: Instagram/@archpriesttver

Rosyjski Duchowny Wiaczesław Baskakow pochwalił się na Instagramie luksusowymi butami i dodatkami. Sprawąrozrzutnego kapłana zajęła się Cerkiew.

Co przystoi kapłanowi, a co jest nadużyciem? Wielu ludzi twierdzi, że osoba duchowna, która życie w ubóstwie uznaje za cnotę, sama nie powinna opływać w luksusy. Nic więc dziwnego, że użytkowników Instagrama zszokował rosyjski kapłan przechwalający się w sieci życiem w luksusie.

Duchowny pochwalił się w sieci życiem w luksusie

Wiaczesław Baskakow  - kapłan z Tweru - opublikował na Instagramie kilka zdjęć, na których użytkownicy medium społecznościowego mogli dopatrzeć się między innymi walizki Louis Vuitton czy kolekcji dość kosztownych butów.

Wśród nich znalazły się między innymi stylowe klapki i kilka par półbutów. Dla przykładu, te z czerwonym paskiem i wielką klamrą kosztują w Polsce jedyne... 3 405 złotych. To z pewnością cena, która nie powinna przestraszyć przeciętnego, szarego Rosjanina.

Duchowny pochwalił się w sieci życiem w luksusie

Niestety, gdy tylko o duchownym i jego kosztownym hobby zrobiło się głośno (a zrobiło się bardzo szybko), kapłan usunął zdjęcia i zniknął z mediów społecznościowych. W Internecie nic jednak nie ginie, więc zachowały się liczne screeny jego Instagrama.

Tymczasem Baskakowem zajmie się komisja dyscyplinarna rosyjskiej Cerkwi. Rzecznik patriarchy Cyryla, Alexander Volkov, zapowiedział w rozmowie z radio Govorit Moskva, że przedstawiciele kościoła spróbują przemówić niepokornemu kapłanowi do rozumu.

Duchowny pochwalił się w sieci życiem w luksusie

ZOBACZ TEŻ:

Czytaj także