18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W Rosji sypie... ZIELONY ŚNIEG. Mieszkańcy są pewni: to wina chemikaliów

Redakcja
04.03.2019  13:29
zielony śnieg Rosja
zielony śnieg Rosja Fot: Instagram

Śnieg może być zielony. W Pierwouralsku od kilku dni z nieba pada zielony puch, ale nikt nie sprawdza, czy jest bezpieczny. Mieszkańcy są pewni - to wina zanieczyszczeń.

W lutym na Syberii spadł z nieba czarny śnieg, a właściwie węglowy pył z okolicznych fabryk i kopalni. Nie minęło wiele czasu, a w innym regionie kraju pojawił się śnieg zielony. Mieszkańcy Pierwouralska twierdzą, że to wina niebezpiecznych toksyn z pobliskiej fabryki.

Zielony śnieg w Pierwouralsku pada od końca lutego, jednak lokalne władze nadal nie komentują tematu i nie badają dziwnego zabarwienia opadów. Jak łatwo się domyślić, nikt nie wyjaśnia mieszkańcom, co dzieje się w ich mieście.

Wszystkiemu winna może być pobliska fabryka, produkująca między innymi tlenek chromu, którym zabarwia się szkło, ceramikę i farby na zielono.

Co ciekawe, w 2016 roku w fabryce doszło do awarii rury, przez co woda w miejscowej rzece zabarwiła się na zielono. Jak teraz miałoby jednak dojść do zabarwienia śniegu? Tego niestety jeszcze nie wiadomo.

Przeczytaj więcej
Komentarze