18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czarny śnieg spadł z nieba w Rosji. Ludzie boją się o swoje życie [ZDJĘCIA]

Redakcja
01.03.2019  11:31
czarny śnieg w Rosji
czarny śnieg w Rosji Fot: YouTube/printscreen

Czy to zimowa apokalipsa? W miasteczku Prokopjewsk w Rosji spadł "czarny śnieg". Ziemia pokryła się ciemnym puchem, a mieszkańcy boją się o swoje zdrowie.

Czarny śnieg, który spadł przed kilkoma dniami w Rosji, to tak naprawdę pył, który zabarwił opady. Zaspy śniegu wyglądają teraz miejscami jak hałdy węgla. Skąd takie zanieczyszczenie?

Wszystkiemu winne są okoliczne kopalnie, które emitują ogromne ilości szkodliwych substancji i zanieczyszczają powietrze - podaje TVN Meteo.

Ciągle monitorujemy poziom zanieczyszczeń w zakładach, nie jesteśmy jednak w stanie usuwać pyłu zalegającego na ulicach - tłumaczył dyrektor przedsiębiorstwa węglowego Anatolij Wołkow.

"Czarny śnieg" zalega obecnie w trzech rosyjskich miastach - Lenińsku Kuźnieckuim, Kisielowsku i Prokopjewsku. Sprawą zajęła się prokuratura, która sprawdzi, skąd aż takie pokłady węglowego pyłu w powietrzu.

Eksperci zbadają z kolei, czy zanieczyszczenie może być szkodliwe dla zdrowia. Choć badania na ten temat nie zostały jeszcze przeprowadzone, możliwe że tak - średnia długość życia w tym regionie Rosji jest o 4 lata krótsza niż w reszcie kraju.

Przeczytaj więcej
Komentarze