18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rosyjska technologia. Robot Borys okazał się przebranym człowiekiem [WIDEO]

Redakcja
13.12.2018  11:47
Nowoczesna technologia z Rosji i super robot Borys na forum "ProjeKTOrija" - okazało się, że to aktor w przebraniu. Roboty Boston Dynamics lepsze, bo prawdziwe.
Nowoczesna technologia z Rosji i super robot Borys na forum "ProjeKTOrija" - okazało się, że to aktor w przebraniu. Roboty Boston Dynamics lepsze, bo prawdziwe. Fot: Youtube.com

Rosyjska technologia znowu zaskakuje. W telewizji „Rossija 24” zaprezentowano nową myśl techniczną, która miała być dumą Rosji. Niezwykły robot Borys okazał się jednak aż za bardzo ludzki.

Na scenie zaprezentowano niezwykle zaawansowanego robota Borysa. Zatańczył nawet z prowadzącym. Maszyna pokazana na forum "ProjeKTOrija" w miejscowości Yaroslavl okazała się jednak oszustwem.

ZOBACZ TEŻ: Popularny prezenter telewizyjny okazał się robotem

Roboty Boston Dynamics przy tej technologii miały wydawać się zabawkami dla dzieci. Robert Borys pokazał jak świetnie mówi i liczy, a wkrótce miał także rysować i komponować muzykę. Ktoś zwrócił jednak uwagę, że nie ma żadnych czujników i porusza się w podejrzany sposób.

Świetnie radzę sobie z obliczeniami matematycznymi. Wkrótce nauczę się rysować – powiedział robot Borys. (theguardian.com)

Przebranie robota

Jak podaje theguardian.com, wkrótce odnaleziono w sieci kostium robota „Alyosha the Robot” od firmy Show Robots, który kupują osoby występujące np. na imprezach dla dzieci. Wyszło na jaw, że Borys to przebrany aktor.

Rosja i tak dysponuje już zaawansowanymi robotami. Przypominający człowieka Iwan ma uczestniczyć w działaniach militarnych i wspierać żołnierzy, Może m.in. jeździć pojazdami oraz śledzić i likwidować cele. Jak przypomina businessinsider.com, w 2017 roku Rosja oświadczyła, że nie zastosuje się do zakazu ONZ i będzie produkować zabójcze roboty, a konkretnie „autonomiczne systemy uzbrojenia”.

ZOBACZ TEŻ: Naukowcy ostrzegają. Powstaje armia robotów, która zniszczy ludzkość

Wpadka Rosjan. Robot Borys okazał się człowiekiem:

Przeczytaj więcej
Komentarze